Laptop Asus, jak włączyć WiFi, touchpad, bios, recovery?

Laptop, jak każdy sprzęt potrafi sprawić wiele problemów podczas obsługi. Szczególnie nowi użytkownicy, ale także zaznajomieni z tematyką, wyposażeni w produkt od nieznanego wcześniej producenta mogą napotkać problem z uruchomieniem niektórych funkcji. Asus nie jest wyjątkiem, choć niezwykle popularny, czasem potrafi spowodować gorączkę.

Jest wiele nurtujących pytań, prostszych i trudniejszych, z którymi nowi posiadacze laptopów Asus muszą uporać się samodzielnie. Dziś laptopy często wyposażone są w dodatkowy klawisz, „Fn” – jest to klawisz funkcyjny, przy którego użyciu wykorzystuje się alternatywne funkcje innych przycisków na klawiaturze.

1. Jak włączyć WiFi?

Komendą do włączenia WiFi jest przyciśnięcie i przytrzymanie „Fn”, a następnie klawisza F2, gdzie znajduje się dodatkowa ikonka przedstawiająca antenę i fale radiowe.

2. Jak włączyć touchpad?

Podobnie jest w przypadku, gdy trudność sprawia uruchomienie touchpada. W tym miejscu wraz z Fn należy przycisnąć F9. I po problemie.

3. Jak wejść do BIOS-u?

Po włączeniu laptopa trzeba wielokrotnie wciskać klawisz F2, aż do momentu, gdy ukaże się panel BIOS. Trzeba pamiętać, że zmiany dokonane w BIOS-ie mogą zrobić wiele szkód sprzętowi. Zwłaszcza jeśli zmian w BIOS-ie dokonuje osoba nieposiadająca odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

4. Jak uruchomić Recovery?

Tożsame rozwiązanie wykorzystujemy, próbując uruchomić Recovery w celu ponownej instalacji systemu z ukrytej partycji. Tym razem znaczące działanie ma klawisz F9. Włączamy komputer i przyciskamy klawisz. Czekamy na uruchomienie instalatora komunikatem „Windows is loading files” – wtedy zwalniamy przycisk i postępujemy zgodnie z instrukcjami instalatora.

Polecane laptopy Asus do gier

Laptop Asus, jak włączyć WiFi, touchpad, bios, recovery?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *