Komputer Morele ENDER BOOSTED (OC) G2550 – recenzja, specyfikacja

Komputer Morele ENDER BOOSTED (OC) G2550 to najnowsze dziecko serii ENDER, jego poprzednikiem był ENDER BOOSTED G2450. Producent określa go mianem „ucznia”. Razem z nim użytkownik przeżyje wspaniałe przygody ucząc się poprzez zderzenie drużyn, prowadzenie rozgrywek, pokonywanie przeciwników. Urządzenie razem pozwolą na pokierowanie areną gier multiplayerowych. Dzięki niemu zwyciężysz inteligencją, wiedzą, a przede wszystkim szybkością. Czas przybliżyć bliżej specyfikację sprzętu oraz sprawdzić czym różni się od poprzedniej wersji.

Wyjątkowa obudowa

Morele ENDER BOOSTED G2550 wyróżnia się niesamowitą i wyjątkową obudową. Standard efektownego PCta zapewnia dwukomorowa konstrukcja obudowy, którą jest SilentiumPC Regnum RG2 Pure Black. Za bardzo tanią ceną, kryje się dobrze wyposażona i wentylowana obudowa. Elementy, które tradycyjnie znajdowały się w torze przepływu powietrza, w tej obudowie zostają odizolowane oraz przesunięte w okolice zasilacza. Z ogromną łatwością można także w niej ukryć kable zasilające oraz uzyskać efektywniejsze chłodzenie wszystkich podzespołów.

Górna krawędź obudowy została wyposażona w następujące elementy: duży przycisk zasilania, mały przycisk RESET, dwa porty USB 3.0, a także zestaw audio (możliwość podłączenia mikrofonu i słuchawek). Obudowa standardowo wyposażona została w dwa wentylatory o maksymalnej prędkości 1100 obr/min- jeden znajduje się z przodu, a drugi z tyłu. Zapewniają bardzo dobrą wentylację zainstalowanych wewnątrz komponentów. Ponadto obudowa posiada dwa filtry przeciwkurzowe. Jeden z nich umiejscowiony został pod panelem, a drugi pod zasilaczem. Można je szybko i łatwo wymontować oraz oczyścić.

Karta graficzna

Komputer Morele ENDER BOOSTED G2550 występuje z dwiema kartami graficznymi do wyboru. Klienci mogą wybierać spośród droższej MSI GEFORCE GTX 1050 Ti 4 GB OC lub tańszej GIGABYTE RADEON RX 550 GAMING OC. Karty graficzne serii GeForce GTX są najbardziej zaawansowanymi kartami, zapewniają najwyższą wydajność oraz energooszczędność. Dzięki technologii NVIDIA VRWorks karta graficzna oferuje użytkownikom najniższe opóźnienia, a także kompatybilność trybu plug-and-play dotyczącego wszystkich dostępnych na rynku zestawów gogli VR. Układ graficzny bazuje na architekturze Pascal, przez co z niezwykłą łatwością sprosta wymaganiom, jakie postawią przed nią wyświetlacze ultra-wysokiej rozdzielczości. Karta graficzna pozwala na płynny obraz generowany w trakcie rozgrywki czy odtwarzania materiałów wideo o wysokiej, kinowej jakości.

Karta graficzna Gigabyte Radeon RX 550 Gaming OC powstała w oparciu o architekturę rdzenia Polaris. Jest następnym przedstawicielem nowej generacji kart graficznych marki AMD. Zastosowany w niej został rewolucyjny proces technologiczny- 14nm FinFET. Dzięki tej karcie graficznej, użytkownicy raz na zawsz pozbędą się występującego problemu zacinania animacji oraz klatkowania obrazu w czasie prowadzonej rozgrywki. Technologia gwarantuje płynną oraz wolną od błędów grę, niezależnie od wyświetlanych klatek na sekundę. Co więcej, karta graficzna umożliwia rozszerzenie pola widzenia na 4 monitory, dzięki temu możesz dać się wciągnąć w świat niekończącej się rozrywki.

Procesor

Komputer występuje w dwóch konfiguracjach procesora. Do wyboru mamy AMD Ryzen 3 1200 oraz Intel Pentium G4600. AMD Ryzen jest bardzo szybki, a zastosowana technologia AMD SenseMI pozwala na wykorzystanie inteligencji maszynowej do zwiększania mocy obliczeniowej. Wyposażony został w osiem rdzeni oraz 16 wątków, dzięki temu zadowala nawet najbardziej wymagających użytkowników. Umożliwia granie, przesyłanie, strumieniowanie oraz tworzenie cyfrowych treści bez żadnego spadku wydajności. Procesor wyposażony został w odblokowaną funkcję zmiany napięcia oraz mnożnika, umożliwia to jego podkręcanie według własnego uznania.

Intel Pentium G4600 jest dwurdzeniowym procesorem taktowanym zegarem 3,6 GHz. Wyposażony został w  2 MB pamięci podręcznej L3. Opiera się na architekturze Kaby Lake, a  całość stworzona została w oparciu o 14 nm proces technologiczny. Użytkownicy mogą wybierać spośród dostępnych wariantów: ENDER BOOSTED G2550 o konfiguracji procesora Intel z kartą graficzną Radeon lub procesor AMD Ryzen z kartą graficzną GeForce GTX 1050 Ti.

Zapakowanie i montaż

Komputer Morele ENDER BOOSTED G2550 wyróżnia się przede wszystkim bezpieczeństwem, jeśli chodzi o jego zapakowanie. W obawie przed niebezpieczeństwami, jakie mogą grozić w czasie drogi, jednostka została odpowiednio opakowana. Wszystkie podzespoły zostały doskonale zabezpieczone, dzięki wypełnieniu wnętrza poduszkami. Pozwoli to na pozostanie podzespołów na swoich miejscach. Pierwsze uruchomienie komputera jest niezwykle ważne, dlatego pomyśleliśmy o tym, żeby ułatwić ten proces użytkownikom. Do zestawu dołączona została instrukcja, która pozwoli na prawidłowe uruchomienie komputera krok po kroku.

Nasi specjaliści zadbali, by wszystkie podzespoły były dokładnie zamontowane, bez jakichkolwiek, nawet najmniejszych błędów. Komputer wyróżnia się niesamowitą estetyką wykonania, która jest podstawową podejmowanych przez nas działań. Zastosowany przez nas cable managament stanął na wysokości zadania, umożliwi ujarzmienie wszystkich niesfornych kabli. Zestaw wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale niesamowitą wydajnością.

Porównanie do Morele ENDER BOOSTED G2450

Zaczynając od konstrukcji, Morele ENDER BOOSTED G2450 to komputer stworzony na bazie obudowy SilentiumPC Gladius M20. Jest niezwykle stylowa oraz praktyczna. Wyposażona została w dwa wentylatory 120 mm oraz filtry przeciwkurzowe, które zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza. Górną część obudowy stanowi poręczna półka na drobiazgi.

Odnośnie specyfikacji, wcześniejszy model serii ENDER BOOSTED wyposażony był w procesor Intel Core i3-7100, pozwalał na obsługę obrazów w jakości 4K. Karta graficzna, jaka znajdowała się wewnątrz komputera to MSI GeForce GTX 1050 Ti OC 4 GB, czyli taka sama użyta została w najnowszym modelu.

Polecane zestawy komputerowe morele


Komputer Morele ENDER BOOSTED (OC) G2550 – recenzja, specyfikacja
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *