Komputer Mini ITX do gier? Ranking 5 najlepszych modeli.

Komputer do gier musi spełniać szczególnie wysokie wymagania, ponieważ musi być szybki,  wytrzymały i zaopatrzony w dobry procesor. Takie parametry mogą mieć coraz popularniejsze komputery mini-itx dla graczy. Jaki sprzęt wybrać, żeby być zadowolonym?

Zastosowanie

Komputer mini-itx może być wykorzystywany do gier, ale również do wszelkich zadań, które musi spełniać klasyczny PC. Generalnie mini-itx to mini komputer z pomniejszonymi pecetami, ale z dużą gamą możliwości.

Dlaczego warto zainwestować w taki komputer?

Przede wszystkim dlatego, że jest to komputer, który składa się samemu, a więc można dobrać części w ten sposób, który pozwoli stworzyć sprzęt na miarę własnym możliwości, oczekiwań oraz wymagań technicznych z punktu widzenia używanych gier. Co więcej, dobierając samemu elementy, można uciec przed koniecznością akceptowania w stu procentach modeli oferowanych przez wielkie marki, które mają często ograniczony asortyment dedykowany graczom. Co więcej, wybór mini itx pozwala iść z duchem czasu, który ceni sobie minimalizm. Mini komputer łatwo transportować, zajmuje on mniej miejsca niż klasyczny model, a dodatkowo łatwo rozbudowywać go o kolejne podzespoły i wyprofilować w taki sposób, aby uzyskać spersonalizowany sprzęt z wyeliminowanymi minusami, które gracze znają z tradycyjnych komputerów. Jednak, aby móc cieszyć się takimi możliwościami trzeba pamiętać na co zwrócić uwagę, przy kompletowaniu mini itx do gier.

Na co zwrócić uwagę wybierając mini itx do gier?

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na specyfikację techniczną obudowy, jej wielkość, ponieważ zamknięte wewnątrz elementy nie mogą być zbyt ściśnięte, aby komputer się nie przegrzał i nie zawieszał w czasie gry. Należy też odpowiednio dobrać wysokość coolera oraz długość karty graficznej, tak aby były kompatybilne z wymiarami obudowy. Istotna jest też pojemność instalowanej pamięci, która w komputerze do gier nie powinna być mniejsza niż 4 GB oraz obecność nośnika HDD, który zawsze można dokupić, gdyby nie było go w podstawowym zestawie.

Jaki model wybrać – parametry

Dla tych, którym zależy na wydajności mini itx, ale nie chcą wydawać na komputer przesadnych kwot mogą złożyć swój sprzęt z płyty głównej Gigabyte GA – F2A88XN, pamięci o pojemności 4 GB, procesora Intel Pentium G 3220 z chłodzącym fabrycznym coolerem, zasilaczem TFX 300 W, który jest bardzo mocny, ale trudno znaleźć na rynku słabszy odpowiednik.  To wszystko można zamknąć w solidnej obudowie In – Win BL 641. Dla tych, którzy są  zdecydowani wydać więcej polecany jest z kolei inny zestaw: APU A10 – 770k z płytą Gigabyte GA – F2A88XN – WiFi, pamięcią 4 GB lub 8 GB, dyskiem SSD 60 GB lub 128, procesorem Intel Core i 5, kartą graficzną GeForce GTX 760, dyskiem HDD i systemem chłodzenia procesora, a to wszystko objęte obudową Xigmatek Nebula.

Wybór zależy praktycznie od zasobności kieszeni, gdyż  wiadomo, że za lepsze części składowe komputera trzeba zapłacić drożej. W każdym razie, składając mini itx można dobrać sprzęt na miarę własnych potrzeb i cieszyć się bez ograniczeń doskonałą jakością grania!

Ranking 5 obudów Mini-ITX


Komputer Mini ITX do gier? Ranking 5 najlepszych modeli.
4 (80%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *