Jaki komputer do stremowania – jakie podzespoły wybrać? Polecane modele

Streaming lub streamowanie to przesyłanie w czasie rzeczywistym różnego rodzaju cyfrowych przekazów – materiałów video oraz audio, a także danych. Streamować można między innymi gry. Odbiorcami streamingu mogą być dowolni użytkownicy Internetu lub sieci domowej. Dane odbierane są przez serwer w formie ciągłego przekazu. Aby móc streamować w domu trzeba mieć sprzęt, który to umożliwi, czyli np. dwa komputery – z jednego mocnego komputera można przekazać dane do drugiego, słabszego.

1997

Jakie podzespoły wybrać, by stworzyć dobry komputer do streamowania?

  • Najważniejszy jest procesor. Musi być mocny i wydajny, by zapewnić jak najlepszą płynność przekazu. Dobre do tego zadania są procesory czterordzeniowe, z taktowaniem 4.0GHZ.
  • Aby streamowanie przebiegało bez żadnych zakłóceń i nie spowalniało maksymalnie systemu, trzeba też zainwestować w pamięć operacyjną RAM, co najmniej 16GB. Zapewni to stabilną pracę komputera.
  • Karta graficzna w komputerze do streamowania również musi być wydajna. Karty graficzne GeForce 4GB doskonale poradzą sobie z dużą ilością szczegółów gier i pozwolą osiągnąć jak najlepszą płynność streamowania.
  • Kolejny, ważny element to chłodzenie. Radiator i wentylator powinny być w stanie schłodzić komponenty komputera i nie pozwolić na ich przegrzanie. Im lepsze i mocniejsze części, tym silniejsze musi być także chłodzenie.
  • Komputer wymaga zasilania – musi ono dostarczyć energię do pracy wszystkich części składowych sprzętu do streamowania. Zasilacz 650W na pewno podoła wymienionym wyżej częściom.

Powyższa konfiguracja jest tylko przykładowa, ale składające się na nią komponenty sprawią, że komputer będzie pracował płynnie, przekaz nie będzie miał zakłóceń, a oprócz streamowania, system bez problemu poradzi sobie z dodatkowymi zadaniami. Zapraszamy do zapoznania się z innymi częściami, z których można złożyć niezły sprzęt do streamingu.

Polecane komputery do streamowania


Jaki komputer do stremowania – jakie podzespoły wybrać? Polecane modele
3.7 (73.33%) 3 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *