Kij do selfie – jaki wybrać Selfie Stick? Ranking 2017?

Selfie to rodzaj fotografii wykonywanej za pomocą telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego trzymanego w ręce lub zamocowanego na specjalnym kiju do selfie (ang selfie stick). Selfie przedstawia zazwyczaj jedną osobę lub grupę ludzi. Taki rodzaj zdjęć jest najczęściej umieszczany na serwisach  społecznościowych Facebook, Twitter, Instagram lub Google +.  Popularność autoportretów najbardziej można zauważyć wśród młodzieży, a także coraz częściej celebryci wykonują selfie przykładem może być najpopularniejsze selfie z 86 rozdania Oscarów.

Ranking selfie sticków

MiejsceZdjęcieNazwa
1.FRESH N REBELFRESH N REBEL
2.Media-Tech Wysięgnik do robienia zdjęć z kablem 3,5mm, MT5508GLMedia-Tech Wysięgnik do robienia zdjęć z kablem 3,5mm, MT5508GL
3.Msonic MST1633KMsonic MST1633K

Jak wybrać odpowiedni kij do selfie?

Kije do selfie wykonane są z metalowych teleskopowych rurek.  Najczęściej spotykane są o długości 80-100cm. Użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji długości, co pozwala na szersze lub węższe kadrowanie. Idealnie sprawdza się na koncertach gdzie nie mamy możliwości wykonania zdjęcia z ręki. Dostępne są na rynku wzmocnione konstrukcje przeznaczone do sportów ekstremalnych. Przydatną funkcją jest obrotowa głowica która umożliwia obrót smartfona. Koniecznie przy kupnie powinniśmy zwrócić uwagę czy dany kij oferuje antypoślizgową rękojeść.

picstick-selfie-stick-iphone

Obsługa telefonu na kiju jest niemożliwa, ale producenci umożliwiają zdalne wykonywanie zdjęć. Do dyspozycji mamy:

 • Najtańsze kijki można kupić za kilkanaście złotych. W takich kijach nie ma możliwości zdalnego spustu migawki. Rozwiązaniem tego problemu jest podłączenie zestawu słuchawkowego dołączanego w zestawie i wyzwolenie za pomocą pilocika w słuchawkach. Przetestowane na iPhone.
 • Długi pilot podłączany do złącza jack w telefonie. Ten sposób jest słabym rozwiązaniem, gdyż może sprawiać problemy zaplątanego kabla.
 • Pilot bezprzewodowy łączący się za pomocą bluetooth dostarczany razem z kijem. Jest to najczęściej spotykane rozwiązanie. Wadą takiego rozwiązania jest bateria, która może się rozładować w najmniej oczekiwanym momencie.
 • Przycisk wmontowany w rękojeści połączony za pomocom krótkiego kabla ukrytego w teleskopie podłączanym do złącza słuchawkowego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, obsługa wymaga użycia tylko jednej ręki do wyzwolenia zdjęcia.
 • Spust migawki wmontowany w rękojeści połączony bezprzewodowo z smartfonem. Akumulator wbudowany do kija można ładować poprzeć port micro USB. Według informacji na jednym ładowaniu można wykonać około 60tyś zdjęć.

Jak wykonać selfie z kija?

Aby wykonać selfie z kija należy uruchomić aplikację aparat w smartfonie. Następnie należy umieścić nasz smartfon w specjalnym uchwycie, który jest w zestawie. Ostatnim krokiem jest podłączenie zdalnego spustu migawki (rodzaje opisane wyżej) i wykonanie SELFIE.

Kij do selfie to idealny dodatek, który pomaga w uchwyceniu trudnych ujęć, a szczególnie gdzie chcemy uchwycić grupę osób. Jest to idealny gadżet na wyjazdy, wycieczki. Przy wyborze najlepszego mikrofonu może pomóc poniższe zestawienie. Są to najczęściej kupowane i oceniane wysięgniki. Zestawienie jest na bieżąco aktualizowane.

Polecane kije do selfie


Kij do selfie – jaki wybrać Selfie Stick? Ranking 2017?
4.1 (82.35%) 17 vote[s]

2 myśli na temat “Kij do selfie – jaki wybrać Selfie Stick? Ranking 2017?

 • 9 stycznia 2017 o 22:43
  Permalink

  od siebie mogę polecić kijek firmy lamax. Cena jest atrakcyjna a wykonanie bardzo dobre. Kupiłem w media całkiem przypadkowo

  Odpowiedz
 • 9 stycznia 2017 o 23:43
  Permalink

  od siebie mogę polecić kijek firmy lamax. Cena jest atrakcyjna a wykonanie bardzo dobre. Kupiłem w media całkiem przypadkowo

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *