Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N, opinie, dane techniczne, recenzja

Najpopularniejszą kartą sieciową nieprzerwanie od kilku lat jest model firmy TP-Link TL-WN722N. Urządzenie jest w pełni bezprzewodowe i z łatwością można je podłączyć do komputera za pomocą wejścia USB. Umożliwia tym samym podłączenie sprzętu do bezprzewodowej sieci, gwarantując dostęp do niezwykle szybkiego internetowego łącza. Standard N zapewnia prędkość transmisji do 150 Mb/s. Wpływa to korzystnie na płynność przekazu wideo oraz korzystania z gier online. Karta sieciowa wyposażona została w specjalny przycisk QSS, który umożliwia szybkie nawiązywanie bezprzewodowego połączenia jednocześnie chronionego przed wystąpieniem zagrożeń  zewnątrz.

Wygląd adaptera

Karta sieciowa firmy TP-LINK wyposażona została w port USB 2.0. Posiada także przycisk WPS, który służy do uzyskiwania automatycznej konfiguracji bezprzewodowego połączenia. U dołu adaptera znajduje się doczepiana antena 4dBi. Do zestawu dołączony jest także kabelek USB. Zagłębiając się w to co karta sieciowa posiada w środku, to z jednej strony znajduje się wyprowadzone gniazdo antenowe. Natomiast po drugiej stronie jest przycisk WPS. Co więcej, model ten posiada również diodę, której zadaniem jest sygnalizowanie stanu pracy urządzenia.

Prędkość transmisji

TP-LINK TL-WN722N funkcjonuje w oparciu o standard IEE 802.11n, który powoduje ograniczenie strat sygnału mogących pojawić się ze względu na zbyt duże odległości bądź przeszkody takie jak betonowe ściany budynków. Transmisja danych odbywa się z prędkością 54Mb/s co gwarantuje wysoką wydajność użytkowania Internetu. Dzięki temu można swobodnie poruszać się po sieci, dzielić się plikami czy wykonywać połączenia telefoniczne. Zastosowana technologia CCA, sprawia, że karta sieciowa automatycznie unika wszelkich konfliktów kanałów, zwiększając tym samym wydajność transmisji.

Antena 4dBi

Karta sieciowa TP-LINK wyposażona została w dodatkową zewnętrzną antenę dużego zasięgu- 4dBi, która zapewnia duży zasięg transmisji. Można ją dowolnie dostosowywać do panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych poprzez regulowanie kierunku nadawania i odbierania sygnałów anteny. Jeśli jesteśmy nieco bardziej wymagającymi użytkownikami, możemy pokusić się o zastąpienie jej anteną o większym zysku energetycznym. Spowoduje to zwiększenie zasięgu transmisji bezprzewodowego punktu dostępowego.

Przycisk QSS

Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N wyposażona została w przycisk QSS, który wpływa na aktywowanie bezpiecznego połączenia. Urządzenie pracuje zgodnie ze standardem Wi-Fi Protected Setup. Przez wciśnięcie przycisku QSS umożliwia tym samym wszystkim użytkownikom automatyczne zestawienie połączenia zabezpieczonego. Dla porównania z szyfrowaniem WEP, WPS2 zastosowane w TL-WN722N zapewnia zdecydowane bezpieczeństwo. Rozwiązanie okazuje się nie tylko szybsze, ale i o wiele bardziej wygodniejsze.

Szyfrowanie w TL-WN722N

Do tej pory w kartach sieciowych stosowane było szyfrowanie WEP, które nie stanowi już najlepszej ochrony połączeń Wi-Fi przed różnymi atakami z poza sieci. Karta sieciowa obsługuje standard szyfrowania WPA/WPA2, który bardzo skutecznie zabezpiecza sieć przed zagrożeniami z zewnątrz.

Za cenę rzędu niecałych pięćdziesięciu złotych, karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N doskonale wykonuje zadanie, do którego została przeznaczona. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że to iż karta powinna osiągnąć 150 Mbit/s, wcale tak nie musi być. Wszystko zależy od wielu czynników, a najważniejszym jest to gdzie dokładnie mieszkamy i czy w naszej okolicy jest możliwość osiągnięcia takiej prędkości.

Polecane karty sieciowe TP-LINK


Karta sieciowa TP-LINK TL-WN722N, opinie, dane techniczne, recenzja
5 (100%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *