Kamera na kask narciarski, motocyklowy i rowerowy – jak wybrać?

Każdemu entuzjaście sportów ekstremalnych zwykłe kamery mogą nie wystarczyć. Zwykle kamery są mniej wytrzymałe i dużo większe niż kamery sportowe. Kamery sportowe są mniejsze i można je przymocować praktycznie wszędzie. Najczęstszym miejscem mocowania kamer jest kask. Mocowanie kamery w taki sposób zagwarantuję nam ujęcia z pierwszej osoby. Idealnie sprawdza się to podczas ekstremalnych zjazdów downhillowych, snowboardowych czy też jazdy na motocyklu. W dzisiejszym poradniku dowiemy się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu kamery na kask.

Obudowa – gwarancja wytrzymałości

Ważnym kryterium przy wyborze kamery jest jej obudowa. Przy sportach ekstremalnych obudowa stanowi ważny element konstrukcyjny kamery. Coraz to więcej producentów tworzy swoje kamery praktycznie niezniszczalne. Specjalna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość na upadki z kilkunastu metrów. Można spotkać kamery, które nie wymagają zewnętrznej obudowy do wodoodporności.

Kształt kamery – komfort użytkowania

Gdy decydujemy się na montaż kamery na kasku, należy zwrócić uwagę na kształt kamery. Istnieje wiele kształtów kamer na rynku. Najbardziej polecaną kamerą do mocowania na kasku jest kamera Sony Action Cam. Posiada dość szeroki bok, który łatwo można przymocować do boku kasku. Taki kształt kamery pozwala z niwelowanie oporów, które mogą się występować przy większych kamerkach.

Wyposażenie

Najlepiej wybierać takie kamerki, które posiadają w swoim wyposażeniu podstawowym kilka najważniejszych uchwytów. Najlepiej, aby miały kilka naklejek, które można wykorzystać montując na kasku. Taki rodzaj mocowania pozwala nam na nie ingerowanie w konstrukcje kasku i nie uszkodzi nam kasku.

Poniżej znajdują się top 10 najlepszych kamerek na kask. Wszystkie kamery są przystosowane do ekstremalnych warunków i gwarantują najlepsza jakość obrazu przy niskiej wadze oraz niewielkich rozmiarach.

Ranking 5 kamerek na kask

Kamera na kask narciarski, motocyklowy i rowerowy – jak wybrać?
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *