Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync HD recenzja, specyfikacja, dane techniczne

Prowadzenie wideorozmów przez Internet nie jest niczym nadzwyczajnym. Usługa ta dostępna jest dla użytkownika sieci od wielu lat. Aby móc z niej korzystać potrzebny jest komputer podłączony do Internetu oraz kamerka internetowa. Creative Live! Cam Sync Hd to kamerka, która oferuje dużo ciekawych możliwości. Aby dowiedzieć się jakie to są możliwości, zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync HD to urządzenie działające w oparciu o port USB i technologię Plug&Play. Rozwiązanie to umożliwia korzystanie z kamerki natychmiast po jej rozpakowaniu i podłączeniu do komputera. Dzięki temu można szybko rozpocząć prowadzenie wideorozmów. Producent udostępnił także dedykowane oprogramowanie, które po zainstalowaniu znacząco rozszerza możliwości urządzenia. Zacznijmy jednak od wyglądu zewnętrznego Creative Live! Cam Sync HD.

Podstawowa charakterystyka

Urządzenie charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Posiada prosty uchwyt mocujący, który umożliwia montaż na obudowie ekranu komputera lub swobodne ustawienie urządzenia na biurku w dowolnie wybranym miejscu. Kamera wyposażona jest w kabel łączący ją z komputerem, którego długość wynosi 1,5 m co w zupełności pozwala na swobodne operowanie urządzeniem. Z przodu, tuż obok obiektywu, umieszczona jest dioda sygnalizująca pracę urządzenia oraz niewielki mikrofon rejestrujący dźwięki. Posiada on wysoką czułość, która pozwala dobrze zbierać odgłosy z otoczenia jednocześnie filtrując część szumów. To z kolei pozytywnie wpływa na poziom jakości prowadzonych rozmów. Z zewnątrz kamera internetowa Creative Live! Cam Sync HD prezentuje się schludnie i elegancko.

Dodatkowe oprogramowanie

Wspomniane na wstępie oprogramowanie dedykowane do obsługi urządzenia można pobrać ze strony producenta. Posiada ono między innymi funkcje kontroli rodzicielskiej, która umożliwia zablokowanie dostępu do aplikacji poprzez wprowadzenie hasła. Wprowadzenie blokady umożliwia całkowicie normalne korzystanie z urządzenia. Oprogramowanie Creative Live! pozwala użytkownikowi kamery umieszczać nagrane obrazy w serwisach Youtube czy Facebook za pomocą specjalnych skrótów dostępnych w menu. Z pewnością ułatwi to publikowanie nagrań w sieci. Inna ciekawą funkcją Creative Live! Jest możliwość przesuwania obrazu, która jest przydatna w chwili, gdy chcemy pokazać coś, a nie chcemy urządzenia przesuwać. Opcja ta pozwala także przybliżyć i powiększyć obraz.

Funkcje urządzenia

Creative Live! Cam Sync HD domyślnie działa w oparciu o automatyczną regulację ostrości. Tryb ten można przełączyć na manualny. Podobnie rzecz się ma z ustawieniami w zakresie kolorystyki obrazu. Niestety producent nie dostarczył żadnych dodatkowych narzędzi do modyfikowania obrazu, jak chociażby dodawanie elementów do w postaci wesołych nakryć głowy itp. W tym zakresie konkurencja wypada lepiej.

Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync HD oferuje kolorowy, bogaty w wyraźne szczegóły obraz. Możliwość regulowania kolorystyki pozwala osiągnąć przyzwoite odwzorowanie, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Reakcja urządzenia na dynamiczny ruch jest nieco opóźniona – mimo to na tle konkurencji wypada całkiem dobrze. Obiektyw wbudowany w urządzenie pozwala automatycznie lub ręcznie sterować ostrością. Oferuje także szeroki kąt widzenia, dzięki czemu można z łatwością pokazywać większe przestrzenie. Obraz transmitowany przez kamerkę jest wyraźny, bez widocznej piskelizacji. Gorzej jest w przypadku zdjęć wykonanych nawet w najwyższej dostępnej rozdzielczości (2560×1440 – 3,7MP) –kiepskie odwzorowanie światła oraz widoczne duże ziarno.

Zalety urządzenia:

  • atrakcyjny wygląd,
  • dodatkowe oprogramowanie,
  • niska cena.

Wady urządzenia:

  • brak możliwości wesołej modyfikacji obrazu,
  • brak pokrowca, w którym można przechowywać i transportować urządzenie,
  • niska jakość wykonywanych przez urządzenie zdjęć.

Podsumowanie

Kamerka internetowa Creative Live! Cam Sync HD pod względem jakości wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Prezentuje się elegancko i w miarę dyskretnie. Ale to co najważniejsze w tego typu urządzeniach, czyli jakość obrazu, nie rzuca na kolana. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które w tym elemencie wyprzedzają Creative Live! Cam Sync HD. Natomiast na plus zdecydowanie można zaliczyć cenę kamerki, która wynosi około 70 złotych. W tym segmencie cenowym, oferowana jakość obrazu i dźwięku stawiają Creative Live! Cam Sync HD na pozycji atrakcyjnego produktu, w który warto zainwestować.

Polecane kamery internetowe


Kamera internetowa Creative Live! Cam Sync HD recenzja, specyfikacja, dane techniczne
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *