Jakie słuchawki z dobrym basem wybrać? – doradzamy w wyborze

Z kupnem nowych słuchawek nausznych wiąże się wiele problemów. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniego modelu.  Na rynku jest dostępne wiele modelów słuchawek dysponującymi różnymi technologiami produkcyjnymi. W niniejszym poradniku postaram się opisać najważniejsze cechy przy wyborze słuchawek nausznych z dobrym basem.

Dostępne w morele.net

Co wybrać? – słuchawki czy głośniki?

  • Słuchawki pozwalają uzyskać bardzo dobrą jakość po niższych kosztach niż w przypadku głośników. Wiadomo dobre głośniki kosztuje kilka lub kilkanaście razy więcej niż słuchawki dysponujące bardzo dobrą jakością oddawanego dźwięku.
  • Słuchawki umożliwiają odsłuch muzyki dla nas samych, bez konieczności dzielenia się z innymi osobami w naszym otoczeniu.
  • W przypadku głośników występuje problem z odpowiednim rozstawieniem w naszym pomieszczeniu, gdy słuchawki są gotowe do użytku wszędzie gdzie tego potrzebujemy.
  • Słuchawki niwelują szumy otoczenia prze co możemy się bardziej wsłuchać w głębie muzyki.

Jak widać wybór słuchawek jest bardziej praktyczny dla osób które przemieszczają się wraz ze swoją ulubioną muzyką.

Które słuchawki będą najlepszym wyborem?

Według książkowej definicji zakres słyszalnych częstotliwości przez człowieka wynosi 16-20000Hz. Jest to jedynie definicja ponieważ audiofile mogą twierdzić ze słyszą ponad tą skale. Ciężko stwierdzić które słuchawki będą najlepszym wyborem, ponieważ każdy z nas inaczej słyszy. Wszystko zależy od gatunku muzyki i od źródła dźwięku. Posiadając słabą kartę dźwiękową lub słabej jakości odtwarzacz nie uzyskamy jakości Hi-Fi. Aby wybrać słuchawki z najgłębszym bass powinniśmy zastosować się do poniższych parametrów:

  • Należy zwrócić uwagę na częstotliwość. Wybierać takie które reprodukują najniższe częstotliwości np. 3Hz. Dzięki czemu będziemy mogli usłyszeć najgłębszy bass.
  • Wybierajmy takie modele które posiadają wysokiej jakości cewkę co przekłada się na większą moc. Więcej mocy = większy bass.

Ile kosztują dobre słuchawki?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Chcąc mieć słuchawki z bardzo dobrą jakością musimy wydać. Zadowalająca jakość zaczyna się w granicach 300-400 zł. Przy wyborze najlepszego modelu może pomóc poniższe zestawienie najbardziej polecanych modeli. Zestawienie zawiera najlepiej oceniane słuchawki według użytkowników sklepu morele.net.

Ranking 5 słuchawek z dobrym basem


Jakie słuchawki z dobrym basem wybrać? – doradzamy w wyborze
3.8 (76%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *