Jakie słuchawki dokanałowe do 100 zł? Polecane modele.

Wielu osobom dobór słuchawek może sprawić niemały problem. Obecnie mamy dostęp do ogromnej ilości modeli, różniących się rodzajem, jakością i ceną. Nie zawsze jesteśmy zainteresowani towarem z górnych półek, a ceny słuchawek mogą sięgać kwot, które wydają nam się kosmiczne, więc szukamy czegoś odpowiedniego dla nas, nie chcąc przepłacać.

Słuchawki powyżej 100zł mogą być lepsze i w większości są, ale zwykłemu użytkownikowi spokojnie wystarczą takie, które nie przekraczają tej ceny. Musimy jedynie poznać ich właściwości i wiedzieć czego oczekujemy i wtedy w pełni dopasujemy słuchawki odpowiednie do swoich potrzeb.

Dlaczego warto wybrać słuchawki dokanałowe do 100 złotych?

Najpopularniejszym rodzajem słuchawek są słuchawki dokanałowe, które umieszcza się bezpośrednio w przewodzie słuchowym naszego ucha. Nie przypadkowo obserwujemy na nie dość spory popyt. Możemy za niewielką cenę znaleźć takie, które w zupełności nam wystarczą.

Główną ich zaletą jest wygoda stosowania oraz nieporównywalna do większych słuchawek mobilność, która sprawia, że możemy używać ich w wielu miejscach i przy różnorodnych czynnościach. Są odpowiednie zarówno dla ludzi słuchających muzyki w środkach komunikacji, uprawiających sport czy umilających sobie czas podczas spaceru.

słuchawki dokanałowe do 100 zł ranking

Słuchawki te są niewielkie, co daje nam możliwość przenoszenia ich z łatwością w plecaku, a nawet w kieszeni. Innymi słowy- możemy mieć je zawsze przy sobie i korzystać, kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Wygoda stosowania słuchawek dokanałowych przewyższa słuchawki innego typu. Stały się one popularną formą dla tych, którzy oczekują przeciętnej, lecz nie najgorszej jakości dźwięku, co sprawia, że na rynku widzimy ich coraz większą ofertę.

Dzięki wymiennym gumkom o różnych wielkościach są one dopasowane do każdej wielkości ucha, więc każdy znajdzie idealne dla siebie. Kolejną zaletą tych słuchawek, której brakuje innym modelom, jest lepsze tłumienie dźwięków z zewnątrz, dzięki czemu w miejscach publicznych możemy cieszyć się swoją ulubioną muzyką zakłóceń. Oprócz tego przy dłuższym użytkowaniu nasze uszy nie będą męczyć się i boleć jak w przypadku słuchawek nausznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając słuchawki dokanałowe do 100 złotych?

Należy pamiętać, iż nie wszystkie słuchawki z tej samej półki cenowej mają takie same dane techniczne. Poza tym producenci często zawyżają faktyczne parametry swoich produktów.

W większości przypadków i tak wykorzystujemy je do odtwarzania muzyki z naszych mobilnych urządzeń i oferowany przez producentów sprzęt do 100 zł powinien nas zadowolić. Warto jednak poznać czym mogą się one różnić. Najważniejszymi parametrami słuchawek są pasmo przenoszenia, impedancja oraz czułość.

  • Pasmo przenoszenia

Pasmem przenoszenia jest wyrażany w hercach (Hz) zakres częstotliwości. Dzięki temu wiemy jak wysokie i niskie dźwięki, będą w stanie odtworzyć nasze słuchawki. Istnieje przekonanie, że im szersza jest ta wartość, tym sprzęt jest lepszy, lecz niekoniecznie jest to zgodne z prawdą, ponieważ większość ludzi słyszy dźwięki, mieszczące się w granicach 16 – 20 000 Hz, dlatego przeciętnemu użytkownikowi powinny wystarczyć słuchawki o wartości 20 – 20 000 Hz, które są najczęściej proponowanymi przez producentów.

Tak naprawdę nie ma potwierdzenia, że słuchawki o węższym paśmie przenoszenia odznaczają się gorszym dźwiękiem. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby słyszeć dźwięki, na które nasz słuch jest czuły (co jest kwestią subiektywną), możemy wybrać słuchawki o większym paśmie przenoszenia, które wpłynie także na barwę brzmienia.

  • Impedancja

Kolejnym parametrem słuchawek, jakim powinniśmy się kierować przy ich wyborze, jest impedancja. Najściślej mówiąc, im większa jest wartość impedancji, tym nasz sprzęt będzie odporniejszy na szumy, lecz tym samym cichszy.

W przypadku wartości wyższej słuchawki mogą być głośniejsze, ale mniej odporne na zakłócenia płynące z zewnątrz. Musimy jednak wiedzieć, że te o wyższej wartości potrzebują lepszego wzmacniacza.

Do mniejszych, przenośnych urządzeń takich jak telefony, nie powinniśmy wybierać słuchawek o wartości wyższej niż 200 Ohm. Odpowiedniejsze będą takie, które mieszczą się w granicach 16 – 40 Ohm.

słuchawki dokanałowe do 100 zł zestawienie

  • Czułość

Równie ważnym parametrem, który wpływa na głośność dźwięku w słuchawkach, jest czułość. Pozwala nam ona na rozpoznawanie, jaką głośność dźwięku będą wydawać konkretne słuchawki. Wystarczającą wartością czułości jest 80 – 100 dB (decybeli), co nie oznacza, że nie znajdziemy za tą cenę wyższej. Trzeba jednak wiedzieć, że wysoki poziom głośności nie jest bezpieczny dla naszych uszu.

  • Maksymalna moc wejściowa

Maksymalna moc wejściowa to moc dźwięku, niewpływająca na utratę jakości. Najczęściej spotykana wartość mocy to około 100 mW

  • Zniekształcenie harmoniczne (THD)

Zniekształcenia harmoniczne odczujemy, gdy ich wartość będzie stała na bardzo wysokim poziomie. Duży współczynnik THD możemy obserwować w najtańszych słuchawkach. Dopuszczalną ich wartością jest 0,1% do nawet 1%.

  • Dodatkowe funkcje i akcesoria

Słuchawki dokanałowe nieprzekraczające kwoty 100 zł, mogą posiadać dodatkowe funkcje. Najważniejszą z nich jest mikrofon, który pozwala nam na prowadzenie rozmów telefonicznych, nie odłączając słuchawek od sprzętu. Dodatkowo, aby wygodniej sterować głośnością, posiadają regulację, znajdującą się na kablu, dzięki czemu nie musimy za każdym razem wyciągać naszego urządzenia.

Ranking 5 słuchawek dokanałowych do 100 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *