Jakie słuchawki do pływania? Ranking 5 najlepszych modeli.

Każdy pływak wie, jak nudne i monotonne potrafi być pływanie. Niektórzy by umilić sobie czas myślą nad wieczorną kolacją lub jaki film obejrzą, inni starają się wyciszyć i wyłączyć myśli, a jeszcze inni sięgają po muzykę.

Polecane słuchawki do pływania

W tym artykule skupimy się na ostatniej grupie osób uczęszczających na basen. Słuchawki i odtwarzacze do pływania to doskonały sposób na wyeliminowanie nudy pływaka. Muzyka może również działać stymulująco oraz motywująco. Zwrócimy uwagę, dlaczego warto wziąć ze sobą słuchawki i wodoodporne odtwarzacze na basen, na co zwrócić uwagę wybierając taki sprzęt oraz jakimi parametrami powinny odznaczać się dobre słuchawki do pływania.

Zastosowanie słuchawek i odtwarzaczy do pływania

Zastosowanie sprzętu do podwodnego słuchania muzyki jest w zasadzie jedno. Możemy słuchać na nim zarówno energetyzującej muzyki, jak i umilać sobie czas audiobookami. Pamiętajmy, że woda nie jest najlepszym ośrodkiem do słuchania muzyki, dlatego nie nastawiajmy się, że nawet najdroższe słuchawki będą brzmieć na tyle dobrze, że będziemy mogli rozkoszować się głębią muzyki klasycznej.

Słuchawki do pływania możemy brać ze sobą zarówno na basen, jak i do pływania w jeziorze, morzu, czy innym akwenie. Zwróćmy jednak uwagę, czy producent uwzględnił wpływ słonej wody na słuchawki i odtwarzacze. Słuchawki do pływania najczęściej są od razu zintegrowane z odtwarzaczem muzycznym.

Dlaczego warto sprawić sobie słuchawki z odtwarzaczem do pływania?

Słuchanie muzyki w każdym sporcie lub innej aktywności pozwoli przełamać nudę i rutynę. Odtwarzacz i słuchawki do pływania doskonale sprawdzą się podczas parogodzinnych treningów, na które chodzimy kilka razy w tygodniu.

Taki sprzęt sprawi, że na treningi nie będziemy musieli chodzić z kwaśną miną i nastawiać się na parę godzin męki spowodowanych nudą. Zgranie ulubionych kawałków lub ciekawej książki na audiobooku zagwarantuje, że trening przebiegnie sprawnie, a my nawet nie zorientujemy się, kiedy cały ten czas zleci.

słuchawki do pływania 1

Na jakie parametry i właściwości zwracać uwagę kupując słuchawki do pływania?

Głębokość

Przede wszystkim określmy, do jakiej głębokości będziemy mogli się zanurzyć ze słuchawkami i odtwarzaczem. Niektóre wytrzymują jedynie 2 metry, inne wytrzymają nawet 4-5 metrów. Większość słuchawek i odtwarzaczy w zupełności powinna poradzić sobie z basenową głębokością.

Co w zestawie?

Kolejną kwestią jest to, czy zamierzamy kupić jedynie wodoodporne słuchawki, czy kompletny odtwarzacz wbudowany w słuchawki? Może wystarczy nam jedynie wodoodporna obudowa na smartfon lub odtwarzacz?

Długość przewodu

Zwróćmy uwagę na długość przewodu słuchawkowego. Im krótszy, tym lepiej, pamiętajmy jednak, że musi spełniać swoją funkcję. W zależności od tego, gdzie zamierzamy montować odtwarzacz (o ile nie jest zintegrowany), przewód powinien wynosić maksymalnie 1,5 metra. Przewód słuchawkowy znacząco utrudnia szybkie i wyczynowe pływanie, a podczas pływania rekreacyjnego jest dosyć irytujący.

Jednym z lepszych rozwiązań są słuchawki na pałąku, dzięki czemu unikniemy zbędnej plątaniny kabli.

Typ słuchawek

Sprawdźmy typ słuchawek. Większość producentów stawia na słuchawki dokanałowe, które wydają się najrozsądniejszą opcją. Przy wyborze dokanałówek zwróćmy uwagę, żeby odpowiednio przylegały do kanału usznego. Złe dopasowanie sprawi, że woda dostanie się do środka, co znacząco zmniejszy komfort słuchania muzyki.

Mocowanie

Mocowanie słuchawek jest równie istotną kwestią. Jeżeli zdecydujemy się na słuchawki wraz z urządzeniem grającym, możemy mocować je z tyłu czepka, na okularkach do pływania, kostiumie kąpielowym lub na ramionach.

Bateria

Czas pracy na baterii jest mniej istotną kwestią. Niemal wszystkie słuchawki i odtwarzacze dadzą radę towarzyszyć nam nawet podczas wielogodzinnych treningów. Średnio słuchawki wraz ze zintegrowanymi odtwarzaczami pozwalają słuchać muzyki od 3 do 7 godzin.

Kształt

W pływaniu ważny jest opływowy kształt. Wielu zawodowych pływaków bierze sobie do serca tę zasadę i robi wszystko, by stawiać wodzie jak najmniejszy opór. Warto wybierać słuchawki i odtwarzacze do pływania, które mają jak najmniejszą masę i jak najbardziej opływową kubaturę.

słuchawki do pływania basen

Interfejsy

Komunikacja ze słuchawkami i odtwarzaczami pod wodą jest mocno utrudniona. Wybierając sprzęt z intuicyjnym sterowaniem, wygodnymi guzikami i przyciskami zaoszczędzimy sobie nerwów i straty czasu. Dotykowy wyświetlacz również doskonale sprawdzi się w przypadku wodoodpornych odtwarzaczy

Funkcjonalność

Niektóre z odtwarzaczy i słuchawek pozwalają na zapętlanie utworu, uprzednie układanie playlisty, powtarzanie granego utworu. Nieco bardziej wyspecjalizowane odtwarzacze umożliwiają również mierzenie przebytego dystansu i określanie głębokości na swoim wyświetlaczu.

Wbudowana pojemność

Większość wodoodpornych odtwarzaczy odznacza się wbudowaną pojemnością w okolicach 2-4 GB. Taka wartość powinna wystarczyć większości użytkowników, jeżeli natomiast chcesz upchnąć w urządzeniu większą ilość utworów, lub muzykę w lepszej jakości, wybierz odtwarzacze o pojemności 8, czy nawet 16 GGB

Obsługiwane formaty

Tańsze odtwarzacze obsługują jedynie muzykę w formacie MP3, natomiast bardziej zaawansowane urządzenia poradzą sobie z WAV, AAC, PCM, czy nawet formatem FLAC.

Jakie słuchawki do pływania? Ranking 5 najlepszych modeli.
2.7 (53.14%) 35 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *