Jakie słuchawki bezprzewodowe do 300 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Słuchawki to obecnie jedno z urządzeń, bez których niektórzy nie wyobrażają sobie życia. Dojazd do szkoły lub pracy w zatłoczonym autobusie, podróż pociągiem, czy wieczorne oglądanie filmu – wszędzie tam warto mieć ze sobą dobre, kompaktowe słuchawki. Jak zatem wybrać odpowiednie?

W artykule skupimy się na bezprzewodowych słuchawkach do 300 złotych. Napiszemy, jakie może być zastosowanie bezprzewodowych słuchawek w tym przedziale cenowym, dlaczego warto zdecydować się na słuchawki bezprzewodowe za 300 złotych, a także, na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając słuchawki bezprzewodowe w podanej kwocie.

Zastosowanie bezprzewodowych słuchawek do 300 złotych

Słuchawki bezprzewodowe doskonale sprawdzą się niemal w każdym typie zastosowania. Pod względem komfortu noszenia i wygody słuchania muzyki biją na głowę każde słuchawki przewodowe. Bezprzewodowe konstrukcje szczególnie mocno zalecane są do słuchania muzyki podczas uprawiania sportów, przy pracach domowych i tam, gdzie jesteśmy w ciągłym ruchu.

Wydając 300 złotych na bezprzewodowe konstrukcje, możesz liczyć na doskonały zasięg i szybkość transmisji z odtwarzacza muzycznego, komputera lub każdego innego źródła dźwięku, do którego możesz podłączyć słuchawki. Oznacza to, że komfortowo obejrzysz telewizję, gdy inni domownicy śpią, posłuchasz audiobooka, czy posłuchasz ulubionej muzyki z komputera, sprzątając dom.

Oczywiście zastosowanie słuchawek bezprzewodowych w dużej mierze zależy od konstrukcji, jaką wybierzemy. Mogą doskonale służyć jako kieszonkowe pchełki, które doskonale sprawdzą się na treningu, podczas jazdy rowerem, biegania, wspinaczki, czy na siłowni.

Dlaczego warto wybrać bezprzewodowe słuchawki do 300 złotych?

Wydając 300 złotych na bezprzewodowe słuchawki, masz pewność, że będą to solidne konstrukcje, które doskonale zniosą trudy codziennego użytkowania. Nie straszny im będzie pot, zmienne warunki atmosferyczne, czy podróżowanie w kieszeni spodni (o ile się tam zmieszczą).

W podanej kwocie otrzymujesz słuchawki z wysokiej półki jakościowej i możesz przebierać między takimi producentami jak: Creative, Philips, Tracer, Thomson, Panasonic, Kruger&Matz, XX.Y, Denon, Sony, czy Jabra.

Duża ilość konstrukcji do wyboru, bardzo dobre parametry oferowanego dźwięku i ciekawy, przyciągający uwagę wygląd. Mniej więcej tak przedstawia się omawiana przez nas półka cenowa bezprzewodowych słuchawek.

słuchawki bezprzewodowe do 300 zł

Na co zwracać uwagę wybierając bezprzewodowe słuchawki do 300 złotych?

Chcąc kupić bezprzewodowe słuchawki w podanej przez nas kwocie, należy bezwzględnie określić, jaka konstrukcja najbardziej nas interesuje i w jaki sposób zamierzamy używać słuchawek. Poza tym warto zwrócić uwagę również na design sprzętu.

Gdzie i jak zamierzasz słuchać muzyki?

Jeżeli prawidłowo i skrupulatnie odpowiesz na to pytanie, wybór słuchawek powinien być o wiele prostszy. Odpowiednie określenie swoich potrzeb umożliwi skuteczniejszy dobór bezprzewodowych słuchawek do 300 złotych. Jeżeli zamierzasz używać słuchawek głównie w domu, wtedy konstrukcje otwarte lub półotwarte sprawdzą się idealnie. Tego typu słuchawek z powodzeniem możemy używać do grania w gry, czy oglądania filmów, seriali, wieczornego słuchania muzyki lub audiobooków.

Jeśli szukasz bezprzewodowych słuchawek do uprawiania sportu, słuchania muzyki podczas aktywności fizycznych lub w codziennych małych i dużych podróżach, warto postawić na bardziej kompaktowe rozwiązania, które łatwiej będzie transportować, a wygoda ich noszenia podczas ruchu będzie stała na najwyższym poziomie.

Konstrukcje słuchawek

Słuchawki bezprzewodowe i przewodowe różnią się między sobą konstrukcją. Obecnie możemy spotkać słuchawki otwarte, zamknięte i półotwarte. Każda z nich posiada pewne wady i zalety, które pokrótce omówimy poniżej.

Słuchawki otwarte

Otwarte słuchawki bezprzewodowe słyną ze swoich właściwości przyjaznych uszom. Umożliwiają bardzo dobrą wentylację skóry głowy, dzięki czemu nie męczą uszu nawet podczas wielogodzinnych sesji. Słuchawki otwarte źle izolują dźwięki otoczenia oraz muzykę wydobywającą się z wnętrza słuchawek, przez co używanie ich w drodze do pracy lub szkoły w głośnym autobusie może okazać się kiepskim ich zastosowaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się w domowym zaciszu.

Słuchawki zamknięte

Słuchawki zamknięte to przeciwieństwo słuchawek otwartych. O wiele lepiej izolują zarówno dźwięki z zewnątrz, jak i z wewnątrz, jednak dobra izolacja okupiona jest niemal całkowitym brakiem wentylacji, co powoduje, że nasze uszy i skóra głowy szybko się męczą i pocą. O ile są to słuchawki dokanałowe lub zakładane na małżowinę, nie powinno być to większym problemem. Tego typu konstrukcje idealnie nadają się do słuchania muzyki poza domem, przy uprawianiu sportów i podczas różnych aktywności.

Słuchawki półotwarte

Słuchawki półotwarte łączą zalety słuchawek zamkniętych i otwartych. Oferują nam dobrą izolację dźwięków, a także świetnie wentylują uszy. Możemy ich używać podczas grania w gry, oglądania telewizji, jak również słuchania muzyki lub audiobooków w podróży. Są to najbardziej uniwersalne konstrukcje słuchawek bezprzewodowych, jednak ich cena jest adekwatna do oferowanych możliwości.

Parametry bezprzewodowych słuchawek do 300 złotych

Stojąc przed wyborem bezprzewodowych słuchawek, warto dokładnie przeanalizować ich parametry. Przed kupnem słuchawek bezprzewodowych do 300 złotych, sprawdźmy impedancję, czułość i poziom THD sprzętu. Poza tym warto zwrócić uwagę na współczynnik SPL, rodzaj transmisji oraz zasięg słuchawek.

Poziom THD

Współczynnik ten określa ilość harmonicznych, które składają się na zakłócanie sygnału. W większości konstrukcji do 300 złotych parametr ten jest pomijany, ponieważ zakłócenia oscylują w granicy mniej niż 1%.

Efektywność

Czułość podawana jest w dB/mW. Im większa czułość słuchawek, tym konstrukcja będzie bardziej wydajna. Słuchawki do 300 złotych powinny posiadać czułość na poziomie powyżej 95 dB.

Współczynnik SPL

Im większy współczynnik SPL, tym głośniej możemy słuchać muzyki ze słuchawek. Pamiętajmy jednak, że zbyt głośne słuchanie muzyki może powodować nieodwracalne uszkodzenia aparatu słuchu.

Impedancja

Impedancja słuchawek to również istotny parametr, który określa głośność oraz podatność na zakłócenia. Im większa impedancja, tym słuchawki będą cichsze, a jednocześnie mniej podatne na zakłócenia. W przypadku małej impedancji, konstrukcje będzie mogła grać głośniej, jednak łatwiej będzie nam zakłócić przesyłany sygnał. Warto szukać słuchawek o impedancji na poziomie około od 30 do 100 Omów.

Rodzaj transmisji

Wydając 300 złotych na słuchawki bezprzewodowe, w zasadzie mamy do wyboru jeden rodzaj transmisji- Bluetooth. Oferuje on najlepsze parametry w stosunku do komunikacji radiowej lub za pomocą podczerwieni.

Zasięg

Jeżeli będziemy słuchać muzyki z dala od odtwarzacza muzycznego, warto zdecydować się na zakup słuchawek o możliwie dużym zasięgu. W kwocie do 300 złotych możemy liczyć na słuchawki o zasięgu od 10 do 100 metrów, przy czym najpopularniejsze są konstrukcje zdolne do przesyłania sygnału na odległość do 10- 40 metrów.

Polecane słuchawki bezprzewodowe do 300 zł


Jakie słuchawki bezprzewodowe do 300 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.7 (73.33%) 3 vote[s]

2 myśli na temat “Jakie słuchawki bezprzewodowe do 300 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

 • 10 kwietnia 2017 o 22:04
  Permalink

  Do 200zł można wyciągnąć fajne Blaze B-1. Są wygodne, grają naprawdę przyzwoicie i bateria trzyma sensowny czas. Miałem i polecam

  Odpowiedz
 • 10 kwietnia 2017 o 22:04
  Permalink

  Do 200zł można wyciągnąć fajne Blaze B-1. Są wygodne, grają naprawdę przyzwoicie i bateria trzyma sensowny czas. Miałem i polecam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *