Jakie słuchawki AKG? Które wybrać? Polecane modele

Od czasu, gdy pod koniec lat 40-tych XX wieku pięciu pracowników wiedeńskiego AKG ręcznie robiło mikrofony i słuchawki, wiele się zmieniło. Produkty firmy, będącej obecnie synonimem dobrego brzmienia, używane były pierwotnie w jazz klubach, teatrach i stacjach radiowych. Aktualnie sprzęt AKG używany jest na scenach całego świata przez Stonesów, Aerosmith czy Claptona.

Słuchawki AKG można podzielić na trzy podstawowe grupy:

  • Słuchawki AKG douszne (czyli dokanałowe). To najpopularniejsze, najporęczniejsze i najmniejsze słuchawki na świecie z różnej długości przewodem. Są dość lekkie, dyskretne i stosunkowo tanie. Często wyposaża się je w przycisk regulacji głośności, nie trzeba więc każdorazowo wyjmować z kieszeni odtwarzacza muzyki.

  • Słuchawki AKG nauszne. Słuchawki zamknięte bądź przeznaczone do obsługi sprzętu DJ’skiego w różnych kolorach i o ciekawym designie mogą mieć zamontowany na przewodzie mikrofon. To najbardziej komfortowe rozwiązanie firmy AKG, zapewniające najwyższą możliwość jakość dźwięku bez przeszkadzania innym. Można indywidualnie dobrać do własnych potrzeb model z odpowiednio szerokim pasmem przenoszenia (w słuchawkach z mikrofonem pasma podaje się oddzielnie).

  • Słuchawki AKG bezprzewodowe, o schemacie działania opartym na technologii Bluetooth, zazwyczaj ze wbudowanym mikrofonem, gotowe do pracy nawet przez 20 godzin. Sposób używania słuchawek bezprzewodowych jest absolutnie nieograniczony długością kabla. Są idealne dla graczy, biegaczy oraz melomanów.

Ranking słuchawek AKG


Jakie słuchawki AKG? Które wybrać? Polecane modele
4.5 (90%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *