Jakie głośniki wodoodporne wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.

Dla operowych śpiewaków prysznicowych. Dla entuzjastów grillowania i wypoczynku pod chmurką. Dla wielbicieli sauny. Dla sympatyków kąpieli w basenie. Jaki produkt połączy przedstawicieli wszystkich tych grup? Wodoodporne głośniki. Wynalazek dedykowany aktywnym melomanom, nie zawsze mogącym przewidzieć warunki, w jakich przyjdzie im ochota na słuchanie ulubionych utworów. I nie tylko im – głośniki nie zostały przecież stworzone dla egoistów, pozwalają podzielić się muzycznymi odkryciami z otoczeniem, a nawet wcielić się w rolę didżeja i zapewnić oprawę dźwiękową imprezie.

Mokra robota to ich specjalność: mogą być polewane, zatapiane, a niektóre umieją nawet dryfować (warto przed zakupem sprawdzić normę wodoodporności danego modelu). Idealnie odnajdą się w środowisku wodnym, bez różnicy, czy będzie to tylko sauna pełna pary, czy dmuchany basen. Formę głośników również przystosowano do zadań specjalnych: oprócz standardowych, prostokątnych czy opływowych, producenci oferują wersje z klipsami, przyssawkami, w kształcie puszki napoju czy posiadające giętkie elementy zaczepu. Ilość przycisków została ograniczona do niezbędnego minimum: włącznik, parowanie Bluetooth i regulacja głośności to wszystko, co ujrzymy na obudowie. Niektóre modele posiadają wbudowany mikrofon i obsłużą profil głośnomówiący.

głośniki wodoodporne

Najpopularniejsze modele łączą się ze smartfonami czy komputerem poprzez Bluetooth – na ich obudowie umieszczono przycisk odpowiedzialny za parowanie. Zdarza się też obsługa technologii NFC (czyli na odległość do 20 cm od nadajnika sygnału) oraz udostępnienie wejścia na przewód audio 3,5 mm. Czas pracy na baterii (akumulator litowo-jonowy) waha się w różnych modelach od 8 do 15h, na jego długość ma wpływ głośność muzyki i odległość od telefonu/laptopa. Regeneracja mocy odbywa się za pośrednictwem standardowo dołączonego kabla MicroUSB i ładowarki sieciowej. Urządzenie z dwoma głośnikami i pasmem przenoszenia 70/90Hz-20kHz to standard w tym gatunku. Moc będzie się wahać w granicach 3-15W, a im lepsze parametry, tym wyższa cena. Przy wyborze warto mieć na uwadze, że podczas spotkania towarzyskiego czy zabawy w basenie mało kto będzie zwracał szczególną uwagę na jakość dźwięku – można więc przyjąć, że czynnik decydujący to czas pracy po naładowaniu.

głośniki odporne na wodę

Typowy dla mobilnych głośników jest nietypowy design, a więc jaskrawe kolory i ciekawe formy, o których wspomniano już wcześniej. Niewielkie gabaryty i waga urządzenia zachęcają do zabrania go w podróż. Istnieją już modele, dla których opracowano aplikacje mobilne, umożliwiające sprawdzenie poziomu naładowania baterii, włączenie alarmu czy bawienie się opcjami equalizera. Warto rozglądać się za głośnikami „360°”, które odtwarzają dźwięk równomiernie wokół jego źródła, co zapewni jego lepszy odsłuch. Audiofile nie będą być może zachwyceni jakością dźwięku, ale nie to jest ideą wodoodpornych głośników na Bluetooth – mają się sprawdzać tam, gdzie klasyczny zestaw audio nie ma racji bytu. A jeśli ktoś chce celebrować odsłuch nowej płyty ulubionego jazzmana, to mało prawdopodobnym jest, aby zamierzał to robić pod prysznicem.

Głośniki wodoodporne

Jakie głośniki wodoodporne wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 1
  • Magda Brzozowska

    fajny jest jeszcze wodoodporny głośnik z panasonica, model chyba all05- ostatnio ktoś mnie przekonał do jego zakupu jak właśnie zastanawiałam się nad głośnikiem do łazienki i muszę powiedzieć, że zdecydowanie do polecenia