Jakie głośniki na WiFi? Ranking głośników WiFi.

Kilka lat temu wybór głośników ograniczał się do przewodowych konstrukcji oraz pojedynczych sztuk wykorzystujących moduł Bluetooth. Te jednak dedykowane były dla smartfonów lub innych urządzeń mobilnych.

Obecnie głośniki przewodowe musiały odstąpić znaczną część rynku głośnikom funkcjonującym, dzięki interfejsowi sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Tego typu głośniki stają się obecnie sprzedażowym hitem. Ich funkcjonalność znacznie przewyższa klasyczne, przewodowe głośniki, a jakość dźwięku stoi na podobnym poziomie.

Wyposażając pokój lub cały dom w głośniki pracujące dzięki lokalnej sieci Wi-Fi unikniemy plątaniny kabli i nie zaburzymy estetyki mieszkania. Poza tym będziemy mogli w prosty sposób ustawić ulubioną muzykę z dowolnego źródła- komputera, smartfona, tabletu, dysku sieciowego lub internetu, a także określić, czy w poszczególnych pokojach ma grać inna, czy taka sama muzyka.

Na co zwrócić uwagę kupując głośniki na Wi-Fi?

Przede wszystkim warto zorientować się, czy dany głośnik będzie kompatybilny ze wszystkimi posiadanymi przez nas urządzeniami. Jeżeli mamy smartfon lub tablet stojący na systemie Android, należy kupić głośnik z dedykowaną aplikacją kompatybilną z systemem naszych urządzeń.

głośniki wifi

O ile większość głośników Wi-Fi będzie współgrała z systemami od Microsoftu i Google, o tyle problemy mogą zacząć się ze sprzętami od Apple, gdzie firma dosyć hermetycznie podchodzi do kompatybilności własnego systemu i urządzeń.

Kupując głośniki warto wybrać sprzęty tego samego producenta, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będą ze sobą kompatybilne. W ten sposób bez problemu puścimy tę samą muzykę z każdego głośnika, a także łatwiej będzie nam nimi zarządzać przez dedykowane programy i aplikacje.

Wybierając głośnik warto spojrzeć na obsługiwane interfejsy oraz portale streamingowe. O ile większość głośników odtworzy nam muzykę z dysku sieciowego, komputera lub smartfona, o tyle nie wszystkie będą współpracowały z serwisem Spotify, iTunes lub Deezer.

Moc głośników

Głośniki pracujące w sieci bezprzewodowej charakteryzują się bardzo różnymi mocami. Mniejsze, pojedyncze konstrukcje pozwolą wygenerować dźwięk stereo. Poza tym łącząc pojedyncze głośniki, uzyskamy dobrej klasy dźwięk przestrzenny. Najdroższe konstrukcje z powodzeniem będą mogły zastąpić wieże Hi-Fi.

Zwykle głośniki na Wi-Fi odznaczają się mocą na poziomie 10- 30 watów. Większe konstrukcje będą pobierały więcej mocy, a tym samym grały głośniej. Na rynku istnieją również głośniki Wi-Fi o mocy powyżej 50 W. Tego typu urządzenia są dosyć sporych rozmiarów oraz wymagają zasilania z gniazd sieciowych.

Zasilanie

Głośniki Wi-Fi mogą być zasilane trzema różnymi interfejsami- z gniazdka 220 V, przez port USB z komputera, lub przez wbudowany akumulator.

głośniki wifi ranking

Głośniki wpinane do gniazd sieciowych mogą pobierać więcej mocy, z reguły są to większe konstrukcje oferujące dźwięk wysokiej klasy. Ich jedynym minusem jest mniejsza funkcjonalność i mobilność. Muszą pracować w otoczeniu gniazdka i nie weźmiemy ich ze sobą na piknik lub imprezę w plenerze. Idealnie sprawdzają się w domu, na działce i wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci.

Głośniki wpinane w port USB z reguły wykorzystywane są jako głośniki komputerowe. Poza tym można je wpiąć do smartfonów, tabletów lub innych przenośnych urządzeń. Ich moce są bardzo różne, a dźwięk to najczęściej zwykłe stereo.

Konstrukcje zasilane z własnych akumulatorów są najbardziej mobilne. Wybierając ten typ zasilania, należy liczyć się z ograniczonym czasem pracy głośników. Poza tym im większą mocą dysponują, tym czas pracy na akumulatorze ulega skróceniu. Dlatego należy rozważnie wybierać moc lub zaopatrzyć się w pojemny powerbank, wydłużający czas ich pracy.

Czas pracy na baterii

Wybierając głośniki zasilane bezprzewodowo, koniecznie należy uwzględnić czas ich pracy. Zwykle głośniki Wi-Fi pracujące na akumulatorkach mogą swobodnie odtwarzać muzykę od 4 do nawet 12 godzin. Czas uzależniony jest od ich mocy oraz pojemności baterii.

Złącza i interfejsy głośników

Przenośne głośniki wyposażone są w najpopularniejsze porty, umożliwiające wpięcie ich do większości mobilnych urządzeń. Im więcej interfejsów w głośnikach, tym większa będzie ich kompatybilność.

Najpopularniejszym portem w każdym urządzeniu audio jest port 3.5 mm jack. Dzięki niemu wepniemy głośnik do smartfona, tabletu, komputera i wielu innych urządzeń. Kolejnym równie popularnym portem przewodowym jest USB, mini USB lu micro USB. Za ich pomocą odtworzymy muzykę z mobilnych urządzeń i komputera, ale również podładujemy baterię w naszym głośniku. Niektóre sprzęty wyposażone są również w sloty na karty pamięci oraz gniazda AUX.

Dodatkowe funkcje głośników Wi-Fi

Im więcej dodatkowych funkcji w głośnikach, tym lepiej. Nie należy jednak na siłę wybierać sprzętów oferujących mnóstwo opcji, których nie będziemy później używać. Kupując głośnik warto dokładnie określić swoje potrzeby.

Przydatnymi dodatkami będą na pewno radio FM oraz ekran LCD, wyświetlający zaprogramowane informacje bezpośrednio na głośniku, takie jak bieżący utwór, czy stan naładowania akumulatora. Poza tym często producenci dorzucają wbudowany mikrofon oraz specjalny pilot do zarządzania głośnikiem.

Ranking 5 głośników na WiFi


Jakie głośniki na WiFi? Ranking głośników WiFi.
3 (60%) 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *