Jakie głośniki komputerowe 5.1 wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli

Melomani, miłośnicy oglądania filmów w domu, a także amatorzy domówek powinni się wyposażyć w dobrej jakości sprzęt audio, dzięki któremu będą mogli się cieszyć fantastyczną jakością dźwięku. Takie efekty pozwalają osiągnąć między innymi głośniki komputerowe 5.1, ponieważ sprawiają, że dźwięki wprost zapełniają pomieszczenie. Zobacz, jakie głośniki komputerowe 5.1 będą najlepsze i jaki producent oferuje najlepszy sprzęt.

 

Jak wybrać głośniki 5.1?

 

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać głośniki 5.1 i jakie głośniki komputerowe 5.1 najlepiej sprawdzą się w twoim domu – mamy kilka podpowiedzi. Zwróć przede wszystkim uwagę na jakość okablowanie. To bardzo ważne, ponieważ pozwala poprawnie rozmieścić głośniki. Po pierwsze kable powinny być odpowiednio długie. Przyjrzyj się również ich jakości i sposobowi łączenie. Wpływa ono bowiem na to, jak działają głośniki. Kluczowe znaczenie ma również moc zestawu. Głośnik centralny powinien mieć moc 50 W, subwoofer – 150 W, a głośnik satelitarny – do 50 W. Dobry subwoofer jest wyposażony w drewnianą płytę i podpinane kable, a głośniki w uchwyty do podwieszania, które – w razie potrzeby – będzie można łatwo zdemontować.

 

Istotne elementy wyposażenia głośników 5.1 to także gniazdo słuchawkowe i pilot zdalnego sterowania. Dobry pilot do takich głośników pozwala na regulację wysokich tonów, intensywności basów oraz zmianę kanału. Swoisty wyznacznik jakości stanowią certyfikaty. Na przykład: Dolby Pro Logic II, DTS albo Dolby Digital.

 

Nie zaszkodzi także przyjrzeć się materiałowi, z jakiego wykonano obudowę głośników 5.1. Najlepszą jakość dźwięku dają głośniki, które wyposażono w obudowę drewnianą, a nie powstałą z płyty MDF.

 

Jakie głośniki 5.1 do domu?

 

Jakie głośniki 5.1 do domu wybrać? Warto pamiętać, że głośniki 5.1 przeznaczone do użytku domowego będą używane zarówno do gier, oglądania filmów, jak i słuchania muzyki. Jaki producent oferuje najlepszy tego typu sprzęt? Warte uwagi są z pewnością głośniki od Geniusa. Model Genius SW-HF5.1 6000 sprawdzi zwłaszcza do stworzenia kina domowego. Można wygodnie sterować ich pracą za pomocą pilota. Zestaw cechuje również wysoka jakość dźwięku i duża moc. Sprawdzą się również w roli głośników do gier czy odtwarzania muzyki.

 

Ciekawą propozycją jest również zestaw Creative Inspire T6300. To propozycja dla tych, którzy woleliby na zakup głośników 5.1 przeznaczyć nieco mniejszy budżet. Cena jest bardzo przystępna, a przy tym producent oferuje dobrą jakość dźwięku, wyraźne średnie basy i dokładne obrazowanie dźwięku. Zestaw zawiera także pilot.

Ranking 5 najlepszych modeli głośników 5.1


Jakie głośniki komputerowe 5.1 wybrać? Ranking 5 najlepszych modeli
3.3 (65%) 8 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *