Jakie głośniki 2.1 do telewizora? Ranking 5 najlepszych modeli

Głośniki do telewizorów stały się obecnie bardzo popularne. Czy faktycznie na to zasługują, a jeśli tak, to jaki model wybrać?

Dlaczego warto kupić głośniki 2.1 i jakie zastosowanie może mieć w codziennym życiu

 

Głośnik 2.1 jest o tyle ciekawą propozycją, że jest bardzo wszechstronny. Może być używany do telewizora, aby poprawić ścieżkę dźwiękową oglądanych programów i filmów, które w domu okazują się nie mieć tak perfekcyjnego brzmienia jak w sklepie.

Zawsze można użyć ich również do słuchania muzyki, czy jako klasyczne głośniki komputerowe. Ich zaawansowana technologia i mocne zaplecze techniczne sprawiają, że sprawdzą się one w każdej sytuacji. Z powodu tej wielofunkcyjności warto zainwestować w tego typu sprzęt. Nie jest to jednak jedyny powód. Ich kompaktowy kształt i rozsądne rozmiary sprawiają, że nie zajmują w domu dużo miejsca, są łatwe w przenoszeniu i transporcie, a dodatkowo możne je podłączyć tylko z przodu telewizora, dzięki czemu unika się ciągnięcia kabli przez całe mieszkanie.

Dodatkowo ten typ głośników nastawiony jest na dźwięki stereo, a więc na format, w którym powstaje większość ścieżek dźwiękowych do filmów i programów telewizyjnych. Tu pojawia się jednak jedyne zastrzeżenie: nie są one w stanie odtwarzać dźwięków zrealizowanych w technologii przestrzennej z należytym wyrafinowaniem. Mają jednak basy, które dbają o pogłębianie efektu akustycznego.

 

Na co zwrócić szczególną uwagę

 

Kupując tego typu sprzęt warto jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim, wybierając głośniki trzeba mieć świadomość, że estetyka jest ważna, ale nie najważniejsza. Małe głośniki, które zwykle kuszą formą i nowoczesnym designem nie mogą mieć w niewielkiej obudowie zamkniętych wszystkich podzespołów odpowiedzialnych za jakość sprzętu. Lepiej więc wybierać nieco większe modele, co do których będzie pewność, że spełnią merytoryczne wymagania. Natężenie dźwięków i basów powinno być bowiem takie, żeby słuchający czuł się przez nie otoczony, bo takie zadanie producenci stawiają przed głośnikami tej klasy. Warto też skontrolować przy zakupie, jakie wymogi lokalizacyjne ma sprzęt, czyli czy można go ustawić w dowolnym miejscu, czy może lepszy efekt daje w pozycji wiszącej, a także, jaka jest rekomendowana odległość między poszczególnymi kolumnami. Wydają się to drobiazgi, ale w praktyce dobrze jest się z nimi zaznajomić.

głośniki 2.1 do telewizora 1

Parametry

 

Na rynku jest dostępnych wiele dobrych modeli głośników 2.1. Jednym z nich jest propozycja Definitive Technology, czyli płaskie głośniki o grubości 4 cm, głębokim basie, czystych dźwiękach, z nowoczesnym podzespołami wewnątrz i zadowalającą wydajnością.

Ma również opcję powieszenia go na ścianie. Jest to inwestycja na lata. Nie gorszym wyborem jest Harman Kardon z mocą muzyczną 100 W, pasmem przenoszenia o wartości od 43 do 22 000 Hz, efektywnym zasilaniem, a do tego jeszcze elegancką stylistyką, ponieważ głośnik centralny i subwoofer są wykonane w drewnie. Z kolei głośniki  Ns-P60 od marki Yamaha  charakteryzują się lepszą  mocą muzyczną (180 W), wartością RMS na poziomie 60 W, dużą odpornością materiału i wydajnością pracy.

Zestaw składa się z dwóch głośników klasycznych i jednego subwoofera. Tańszym i słabszym technologicznie modelem jest Yamaha NX-B150, ponieważ jego moc muzyczna to tylko 58 W, a moc MRS to 29 W. Jest to sprzęt dla osób, które chcą mieć bazę, a nie chcą dopłacać, za specjalne efekty.

Warto wspomnieć jeszcze o Onkyo LS 3100, czyli dwóch głośnikach przednich wspomaganych subwooferem, o mocy MRS 90 W, paśmie przenoszenia między 40 a 200 Hz, skutecznością na poziomie 88 db i solidnymi materiałami technicznymi włożonymi w podzespoły. To propozycja dla miłośników dobrych brzmień.

Wybierz model dla siebie i odkryj nowe oblicze dźwięku. Warto bowiem zainwestować w rozwiązania, które gwarantują satysfakcję z usłyszenia tego, co do tej pory było niedostępne.

 

Ranking 5 głośników 2.1 do telewizorów


Jakie głośniki 2.1 do telewizora? Ranking 5 najlepszych modeli
3 (60%) 4 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *