Jakie etui z klawiaturą do tabletu 7 cali?

Etui do tabletu z klawiaturą to ciekawy, tani i użyteczny gadżet, który znacząco poprawia komfort korzystania z tabletu. Obecnie rynek zasypany został różnorodnymi opakowaniami, case’ami, etui, czy futerałami z najróżniejszymi funkcjami – najprostsze służą do ochrony, podczas gdy najbardziej „wybajerzone” mogą służyć niczym mobilna stacja dokująca, która oferuje podłączenie do zewnętrznych głośników, źródła zasilania, czy wspomnianej klawiatury.

W tekście skupimy się na etui z klawiaturą do tabletów o przekątnej 7-cali. Te urządzenia stanowią znaczną część rynku tabletów multimedialnych, co powoduje, że wybór etui z klawiaturą do tego typu urządzeń jest szeroki, a asortyment producentów pokaźny.

W artykule podpowiemy, dlaczego warto wybrać etui do tabletu z klawiaturą, jakie jest jego zastosowanie, na co zwracać uwagę wybierając tego typu gadżet.

Zastosowanie etui z klawiaturą do tabletu 7 cali

Przede wszystkim tak, jak każdy inny pokrowiec, etui ze zintegrowaną klawiaturą służy ochronie tabletu przed tarciem, rysami, uderzeniami i wstrząsami oraz od innych uszkodzeń mechanicznych. Zwykle tego typu etui są dosyć grube i stanowią świetną dodatkową ochronę dla naszego tabletu.

Drugim zastosowaniem etui z klawiaturą jest podniesienie walorów wizualnych. Ten aspekt może i nie jest najważniejszy, jednak etui z klawiaturą w większości wypadków prezentują się nad wyraz kusząco. Obszyte sztuczną skórą, zamszem, czy miłymi w dotyku materiałami syntetycznymi w stonowanych lub pstrokatych kolorach – każdy znajdzie coś dla siebie.

Ostatnią i zarazem najważniejszą funkcją etui z klawiaturą do tabletów jest oczywiście możliwość podłączenia zewnętrznej klawiatury oraz stworzenia z tabletu mini-netbooka. Większość etui tego typu posiada dodatkowo tylne podpórki, dzięki którym możemy rozłożyć tablet i cieszyć się wygodą pisania oraz obsługi tabletu, jaką daje mini fizyczna klawiatura.

Dlaczego warto wybrać klawiaturę z etui do tabletu 7 cali?

etui z klawiaturą do tabletu 7 cali

Tego typu etui znacznie poprawiają bezpieczeństwo naszego mobilnego urządzenia, będąc jednocześnie całkiem kompaktowych wymiarów. Dzięki temu bez problemu schowany w zamkniętym etui z klawiaturą tablet zmieści się do plecaka, torebki, torby, czy innych miejsc. Znacznie poprawia się również wygoda noszenia tabletu w rękach. Zwykle etui mają antypoślizgowe powierzchnie, które zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się tabletu z dłoni.

Inną zaletą etui z klawiaturą do 7-calowych tabletów jest ich niewielka cena tego typu gadżetów. Najtańsze etui z klawiaturą kupimy już za około 15 złotych, podczas gdy najdroższe to wydatek około 60 złotych. Jak widać, ceny prezentują się nad wyraz korzystnie, szczególnie biorąc pod uwagę wielofunkcyjność takiego etui.

Na co zwracać uwagę wybierając etui do 7-calowego tabletu z klawiaturą?

Rozmiar etui

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rozmiar etui. Możemy spotkać etui dedykowane do każdego popularnego wymiaru tabletu – od 7-calowych do 10-calowych tabletów. Przekrój rozmiarów etui jest naprawdę duży.

Regulacja zaczepów

Warto wybrać etui z klawiaturą, które posiada regulowane zaczepy na tablet. Dzięki temu lepiej dopasujemy urządzenie – wiadomo, 7-calowy tablet 7-calowemu tabletowi nierówny. Jedne urządzenia mają większe, drugie mniejsze ramki, poza tym dochodzi różnica grubości tabletów. Regulowane uchwyty pozwolą nam zamontować każdy rodzaj tabletu.

System montażu

Skoro przy uchwytach jesteśmy – najpopularniejszymi systemami montażu, jakie spotkamy w etui z klawiaturą do tabletów, są trzy klipsy – dwa na dole i jeden na górze, w które wpina się tablet. Rozwiązanie to powinno wystarczyć większości użytkownikom, jednak jeżeli zależy nam na maksymalnym bezpieczeństwie i stabilności tabletu, warto wybrać etui posiadające klipsy z każdej strony lub specjalne ramki na planie rombu, które skutecznie zabezpieczą tablet.

Zapięcie

Kolejny na pierwszy rzut oka nie istotny, jednak wpływający na komfort użytkowania detal. Zapięcie może być realizowane w formie magnesu, który przyczepia się do obudowy etui. W formie zapięcia możemy spotkać również zamek błyskawiczny lub zapięcie na guzik. Zdecydowanie najpopularniejsze są zapięcia magnetyczne. Warto sprawdzić, czy moc magnesu jest odpowiednia do trzymania konstrukcji w zwartej formie.

Sposób podłączenia klawiatury

Większość klawiatur zintegrowanych w etui łączy się z tabletami poprzez kabel USB, zwykle w wersji 2.0. Możemy również spotkać droższe etui ze standardem USB 3.0 lub łączące się za pośrednictwem modułu Bluetooth.

Polecane etui z klawiaturą do tabletu 7 cali

Jakie etui z klawiaturą do tabletu 7 cali?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *