Jakie etui do tabletu 7 cali? Ranking 5 najlepszych modeli.

Każdy posiadacz tabletu wie, jak podatne na uszkodzenia jest to urządzenie. Wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Tablety podczas użytkowania najczęściej trzymamy w rękach, co generuje znaczną część wypadków z udziałem tych urządzeń.

Większość upadków na podłogę lub inną twardą powierzchnię zwykle kończy się dla tabletów tragicznie- pęknięty ekran, zniszczona lub mocno uszkodzona matryca i zdewastowane inne podzespoły. Pamiętajmy również, że tablety są urządzeniami mobilnymi, więc często przenosimy je z miejsca na miejsce- podróżujemy z nimi, wrzucamy do plecaków, toreb lub na miejsce pasażera w samochodzie. Takie działania powodują, że siłą rzeczy tablet się rysuje- zarówno jego obudowa, jak i ekran.

Co zrobić, żeby uchronić tablet przed trudami dnia codziennego, a jednocześnie zabezpieczyć go przed zniszczeniem podczas upadków i uderzeń? Wystarczy kupić dobry pokrowiec, futerał lub etui na swój sprzęt.

Wybór ochraniacza na tablet nie jest jednak wcale taki prosty. Przed wybraniem konkretnego pokrowca na swój mobilny sprzęt, warto zaznajomić się z tematem. W artykule podpowiadamy, dlaczego warto sprawić sobie pokrowiec, jakie może być jego dodatkowe zastosowanie oraz na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając pokrowiec do swojego 7-calowego tabletu.

Zastosowanie pokrowca na 7-calowy tablet

Poza tym, że etui spełnia funkcje ochronne przed upadkiem i zarysowaniami, może również być użytecznym gadżetem podwyższającym funkcjonalność tabletu. Na rynku możemy spotkać pokrowce i etui w formie torebek, plecaczków, książek, lub sylikonowych case’ów. Każdy pokrowiec odznacza się nieco inną funkcjonalnością i zastosowaniem, jednak wszystkie mają wspólny mianownik- ochronę tabletu.

etui do tabletu 7 cali

Dlaczego warto dokupić pokrowiec na 7-calowy tablet?

W myśl zasady- strzeżonego Pan Bóg strzeże, warto nie dać się zaskoczyć ślepemu losowi i nie ryzykować uszkodzenia sprzętu, którego wartość może przekraczać grubo ponad 4 tysiące złotych (w przypadku wysokobudżetowych tabletów). Poza samą funkcją ochronną przed zarysowaniami, pęknięciami, odpryśnięciami lakieru, ochroną czułej warstwy ekranu, czy uderzeniami i wstrząsami, osłonki na tablety mogą znacznie ułatwić codzienne użytkowanie sprzętu.

Wiele z obecnie dostępnych pokrowców umożliwia podparcie 7-calowego tabletu w ten sposób, żeby można było wygodnie postawić go na biurku lub innej twardej powierzchni i oglądać film, lub czytać książkę. Po skończeniu korzystania wystarczy etui zamknąć, tak, jak książkę.

Inne pokrowce w formie etui posiadają wygodne rączki, które ułatwiają transport tabletów. Dodatkowe kieszonki wszyte w zewnętrzna warstwę torebki pozwalają na noszenie zasilaczy, słuchawek lub innych tabletowych akcesoriów.

Case’y z kolei to sylikonowe nakładki jedynie na tylną część tabletu. Najczęściej są najtańsze i stosunkowo chude, dzięki czemu znacząco nie podnosimy gabarytów swojego urządzenia. Sylikonowe nakładki spełniają jedynie funkcje ochronne. Wybierając tego typu ochronę, warto pomyśleć również o dodatkowej folii na ekran, która zabezpieczy wyświetlacz przed rysami.

Niektóre etui spełniają również funkcje estetyczne. Stylowe, obite skórą pokrowce nadadzą urządzeniu elegancji i dzięki dużej gamie wzorów i kolorów pozwolą odpowiednio spersonalizować tablet.

Na jakie cechy i parametry zwracać uwagę wybierając pokrowiec na 7-calowy tablet?

  • Wymiary

Najważniejszą zasadą jest odpowiedni dobór rozmiaru etui lub pokrowca. Do 7-calowych tabletów pasują jedynie 7-calowe osłonki. Odpowiednie dopasowanie etui zagwarantuje nam, że będzie dobrze przylegać do tabletu i w kryzysowej sytuacji spełni swoją funkcję.

  • Materiał i wykonanie

Warto zastanowić się, w jakich warunkach przyjdzie nam użytkować tablet oraz czego oczekujemy od pokrowca. Na rynku istnieje cała masa etui wykonanych z materiałów sztucznych, specjalnych wodoodpornych, miękkich materiałów, gumowatego sylikonu, elegancko oprawionej skóry, czy z grubej warstwy gumy, która spełnia funkcje obudowy typu RUGGED.

Jeżeli użytkujemy tablet w terenie, warto postawić na solidną obudowę, która ochroni tablet przed najsroższymi warunkami atmosferycznymi, błotem, wodą i upadkami. Jeżeli tablet służy nam głównie w biurze, warto pomyśleć nad skórzanym pokrowcem, który nadaje urządzeniu elegancji.

  • Dodatkowe funkcje

Niektóre pokrowce tworzone są w formie klawiatury. Kupując taki pokrowiec, możemy korzystać z tabletu, jak z netbooka. Obecnie pokrowce-klawiatury znajdują coraz więcej zwolenników. Łączą w sobie zalety dołączanej klawiatury i pokrowca, a wszystko w kompaktowej formie i przyzwoitym designie.

Ranking 5 etui na tablet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *