Jaki zasilacz do 300 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Choć wiemy, że zasilacz odpowiada za dostarczenie prądu do wszystkich kluczowych podzespołów komputera, to często zaniedbujemy jego wybór i wybieramy pierwszy lepszy model, który wpadnie nam w oko.

Warto jest jednak pamiętać, że słabej jakości zasilacz może być przyczyną wielu problemów i prowadzić ostatecznie do uszkodzenia komputera. Dlatego podczas podejmowania decyzji zakupowej należy kierować się nie tylko mocą, ale również sprawnością. Co ona oznacza? Mianowicie ile mocy z zasilacza zostało dostarczonych do podzespołów komputera. Im wyższy ten współczynnik, tym mniej energii jest „marnowanych” po drodze, a tym samym jednostka jest bardziej oszczędna.

Aby dowiedzieć się, jaki jest poziom sprawności danego zasilacza, wystarczy zerknąć na przyznany certyfikat 80 PLUS. Dzieli się on na poszczególne rodzaje: Bronze, Silver, Gold, Platinium, Titanium. Przy czym trzeba zaznaczyć, że im wyższy jest to standard, tym mniej energii jest tracone i zamieniane w ciepło. Przy długiej pracy na komputerze jest to o tyle ważne, ponieważ może się to przełożyć na realnie niższe rachunki za prąd.

Ranking 5 najlepszych zasilaczy do 300 zł


Jaki zasilacz do 300 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.5 (70%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *