Jaki wentylator 120mm z podświetleniem LED? Ranking 5 modeli.

Za pomocą wentylatorów z podświetleniem LED jesteśmy w stanie w prosty i dość tani sposób podświetlić obudowę naszego komputera. Za pomocą pojedynczego wiatraka 120 mm będzie efektownie wyglądać podczas nocnych sesji grania.

Oprócz tego, że wentylatory z podświetleniem wyglądają efektownie zapewniają także lepsze chłodzenie we wnętrzu obudowy. Utarło się, że wiatraki z diodami LED są głośniejsze od tych klasycznych, ponieważ muszą być wykonane z przeźroczystego tworzywa, które ma przepuszczać światło.

To stwierdzenie powoli staje się mitem, ponieważ z tego rozwiązania korzystają także coraz bardziej znani producenci, jak: Corsair, Thermaltake czy Antec. Wykonują oni swój sprzęt z wysokiej jakości materiałów, które w żaden sposób nie ustępują jakością od tych klasycznych, bez podświetlenia.

Wentylator 120 mm z podświetleniem LED – na co zwrócić uwagę?

Na jakie parametry należy w takim razie zwrócić uwagę, aby wybrać wentylator, który dobrze świeci i jest przy tym wydajny? Prędkość obrotowa jest jednym z parametrów, który w szczególności jest istotny, ona odpowiada jak szybko, a przy tym jak wydajnie będzie odprowadzane powietrze z wnętrza obudowy. Przepływ powietrza, czyli CFM to właśnie ta właściwość, jest ona podana w stopach sześciennych na minutę, im ona wyższa tym przepływ jest lepszy.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości poniżej przygotowaliśmy ranking, w którym prezentujemy najpopularniejsze modele wartych uwagi wentylatorów z podświetleniem.

Ranking 5 wentylatorów z podświetleniem LED

Jaki wentylator 120mm z podświetleniem LED? Ranking 5 modeli.
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *