Jaki tusz do drukarki HP wybrać? Który najlepszy?

Obecnie wybór tuszów do drukarek HP oraz wielu innych firm jest znacząco ułatwiony. Kilka lat temu trudniej było znaleźć pasujący zamiennik lub oryginał, a ich ceny były o wiele większe niż obecnie. W tym krótkim artykule napiszemy krok po kroku, jak dobrać tusz do drukarki HP.

Jakie masz urządzenie?

Przede wszystkim kupując tusz, należy określić, jakiego rodzaju masz drukarkę. Czy jest to drukarka atramentowa, czy laserowa? Kolorowa, czy monochromatyczna? Masz urządzenie wielofunkcyjne, czy zwykłą drukarkę? Odpowiedzenie na te pytania pozwoli Ci szybko dobrać tusz lub toner do urządzenia drukującego.

Drukarka atramentowa

Drukarki atramentowe drukują poprzez nanoszenie tuszu na papier. Zwykle są to drukarki kolorowe. Rozpowszechniły się kilka lat temu i do tej pory stanowią sporą część rynku. Pojemniki z tuszem do drukarek atramentowych są tańsze, jednak o wiele szybciej się zużywają.

Drukarka laserowa

Innym rodzajem drukarek są drukarki laserowe. Te zadrukowują strony poprzez używanie tonera, czyli specjalnego proszku, który poprzez laserowe namagnesowanie powierzchni bębna, zostaje odpowiednio rozprowadzany na kartce w uprzednio zaprogramowanych miejscach. Najczęściej spotykane są drukarki monochromatyczne (drukujące w czerni). Drukarki laserowe rozpowszechniły się w biurach, jednak obecnie coraz częściej wykorzystuje się je w domu. Oferują szybszy druk i cichsze działanie, jednak wyczerpany toner musimy wymienić „na raz” (w przypadku drukarek atramentowych możemy zdecydować się, jaki tusz chcemy dokupić, a jaki nie).

Urządzenie wielofunkcyjne

Są to rozbudowane urządzenia, które oferują nam nie tylko możliwość druku, ale również kserowanie, skanowanie, czy kopiowanie. Z reguły w produktach HP oznaczane są skrótem „MFP”.

Znajdź kod produktu

tusz do drukarki

Określenie dokładnego modelu urządzenia nie jest zadaniem trudnym. Możemy zrobić to na dwa sposoby – szukając oznaczenia produktu na naszym urządzeniu lub wyjmując stary toner lub tusz. Zwykle nowe drukarki/urządzenia wielofunkcyjne posiadają numer produktu z przodu lub w innym widocznym miejscu, dzięki czemu łatwo sprawdzić, jaki produkt posiadamy. W przeciwnym wypadku musimy szukać z tyłu lub na dole urządzenia przy kodzie paskowym. Możemy również wyjąć stary toner lub tusz i sprawdzić jego nazwę.

Oryginał czy zamiennik?

Oryginalne tusze lub tonery mogą nieco uszczuplić nasz budżet. Obecnie powszechniejszym rozwiązaniem jest zakup zamienników, których cena może być niższa od oryginalnych produktów o nawet 80%. Wielu producentów oczywiście nie pochwala takiego procederu, strasząc utratą wsparcia lub gwarancji, jednak z reguły groźby tego typu nie mają żadnego pokrycia.

A może regeneracja tonera lub tuszu?

Obecnie powszechnym i maksymalnie ekonomicznym rozwiązaniem jest również regeneracja zużytych tonerów i tuszów. W tym celu oddajemy materiały eksploatacyjne do firm, które modyfikują chip w tonerze/tuszu i umożliwiają uzyskanie około 20% dodatkowego materiału eksploatacyjnego.

Jak szukać tuszu lub tonera do drukarki HP?

Najprościej wystarczy, że wpiszemy nazwę posiadanego urządzenia w wyszukiwarkę z dodatkową frazą „toner” lub „tusz”. Wyszukiwarka zwróci nam wyniki z najpopularniejszych w sieci sklepów oferujących tusze i tonery. Materiały eksploatacyjne zamówimy również w oficjalnym sklepie HP w sieci.

Nowoczesne urządzenia HP mają również specjalny manager, w którym możemy zamówić automatyczne dostawy tuszów lub tonerów w przypadku, gdy te się skończą. Zamówienia są realizowane w oficjalnym sklepie HP. Jest to rozwiązanie wygodne, jednak stosunkowo drogie i rzadko używane przez konsumentów prywatnych.

Polecane tusze do drukarki HP

Jaki tusz do drukarki HP wybrać? Który najlepszy?
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

2 thoughts on “Jaki tusz do drukarki HP wybrać? Który najlepszy?

 • 23 lutego 2017 at 21:32
  Permalink

  Do mojej drukarki pasują active jety, mają bardzo dobrą jakość. Kolory są jak żywe.

  Reply
 • 23 lutego 2017 at 22:32
  Permalink

  Do mojej drukarki pasują active jety, mają bardzo dobrą jakość. Kolory są jak żywe.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *