Jaki termowentylator do łazienki? Ranking 5 najlepszych modeli.

Termowentylator to niepozorne urządzenie, które jest w stanie skutecznie dogrzać zimną łazienkę. Jeżeli nasz podstawowy system grzewczy nie daje rady, dodatkowa pomoc ze strony termowentylatora to doskonały sposób na uprzyjemnienie sobie wychodzenia z kąpieli.

W artykule podpowiemy, jaki termowentylator do łazienki wybrać. Napiszemy, dlaczego warto pomyśleć o tego typu urządzeniu, jakie może być jego zastosowanie, a także, na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając termowentylator.

Zastosowanie termowentylatora do łazienki

Najprościej rzecz ujmując, urządzenie zbudowane jest z wiatraka oraz wydajnej grzałki. Powietrze zasysane do termowentylatora jest nagrzewane przez grzałkę, a następnie kierunkowo wydmuchiwane.

Wobec takiego działania odpowiednio umieszczony termowentylator może okazać się doskonałym sposobem na wdmuchiwanie ciepłego powietrza w stronę zimnych płytek w łazience lub naszej sylwetki po wyjściu spod prysznica, lub z wanny.

Termowentylator może pracować również bez nagrzewania, w formie zwykłego wentylatora. W ten sposób sprawnie usuniemy wilgoć z łazienki po kąpieli. Możemy również chłodzić termowentylatorem wnętrze, gdy letnie upały dadzą się nam we znaki.

Dlaczego warto kupić termowentylator?

Można napisać, że termowentylator to nieco ulepszony wentylator. Dzięki różnorodnemu zastosowaniu urządzenie idealnie sprawdzi się zarówno do grzania, jak i chłodzenia, a także do usuwania wilgoci łazienki.
Termowentylatory to mobilne sprzęty, wobec czego bez problemu wykorzystamy je zarówno w łazience, jak i innych pomieszczeniach w pokoju.
Prezentowane urządzenia są w zasięgu każdego. Dobry termowentylator kupimy już za około 50 złotych, podczas gdy najlepsze z nich to wydatek rzędu 150 – 200 złotych.

Na co zwrócić uwagę wybierając termowentylator?

termowentylator do łazienki
Decydując się na kupno termowentylatora, niezbędne jest określenie kilku istotnych cech, które pozwolą dopasować urządzenie do osobistych wymagań, preferencji oraz warunków, w których zamierzamy z niego korzystać.

Gabaryty

Termowentylatory z reguły są niewielkimi urządzeniami. Warto jednak w miarę możliwości dopasować sprzęt do wymiarów łazienki. Większa powierzchnia wydmuchiwania powietrza pozwoli na sprawniejsze ogrzanie lub ochłodzenie pomieszczenia.

Przystosowanie do pracy w łazience

Kupując termowentylator do łazienki, należy bezwzględnie sprawdzić, czy urządzenie pozwoli nam na bezpieczną pracę w niekorzystnych warunkach. W łazience panuje o wiele większa wilgoć niż w innych pomieszczeniach w mieszkaniu. Wobec tego przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na zabezpieczenie przed wilgocią oraz zachlapaniami.

Sposób montażu

Kolejnym ważnym aspektem jest sposób montażu termowentylatora. Na rynku znajdziemy termowentylatory wieszane oraz stawiane. Możemy spotkać się ze sprzętami stacjonarnymi – montowanymi na stałe lub mobilnie.

Parametry termowentylatorów

Do najważniejszych parametrów termowentylatorów możemy zaliczyć: moc i jej regulację, zasięg, tryby pracy oraz ilość programów. Sprawdźmy również obecne w termowentylatorze zabezpieczenia.

Moc

Im większa, tym skuteczniej termowentylator będzie pracować. Moc termowentylatorów waha się od 700 do 2000 W. Moc powinna być dopasowana do wymiarów pomieszczenia oraz tego, jak bardzo łazienka jest niedogrzana. Regulacja mocy pozwoli z kolei skuteczniej dopasować pracę termowentylatora do warunków w łazience.

Zasięg

Zasięg termowentylatora determinowany jest przez zasięg przewodu zasilającego. Przed zakupem termowentylatora warto sprawdzić, gdzie zamierzamy go umieścić, a także gdzie znajduje się najbliższe gniazdko sieciowe.

Tryby pracy i ilość programów

Im więcej trybów pracy oraz programów, tym lepiej. Programy umożliwią skuteczne dopasowanie pracy urządzenia do warunków oraz wymagań.

Zabezpieczenia

Poza najważniejszymi zabezpieczeniami przed wilgocią i zachlapaniami istotne są również zabezpieczenia przed przegrzaniem, wyłączenie pracy termowentylatora w przypadku przewrócenia lub zwarcia.

Polecane termowentylatory do łazienki


Jaki termowentylator do łazienki? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.1 (61.54%) 26 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *