Jaki tablet z 3G? Ranking 5 najlepszych modeli.

Kupowanie tabletu wiąże się zazwyczaj z poszukiwaniem odpowiedniego modelu, który będzie w stanie zaspokoić określone potrzeby konsumenta. Jedni chcą czytać na nim książki, a inni mieć urządzenie, które będą mogli zabrać ze sobą gdziekolwiek będą chcieli i grać w najnowsze gry dostępne na te urządzenia. Wielu jest też takich, który chcą po prostu mieć porządny sprzęt do serfowania po internecie. Dla nich dedykowane są tablety z 3G. Dzisiaj ich wybór jest bardzo szeroki, dlatego tak ważne jest, by znaleźć dla siebie odpowiedni i dobry model.

Ranking 5 najlepszych modeli z 3G

Co to jest tablet z 3G?

Szukając tabletu z 3g należy pamiętać, że należy zwrócić szczególną uwagę, jak dany model opisuje producent. Różnica między 3G, a 3G Ready jest bowiem znacząca. Oznaczenie sprzętu jako posiadającego 3G oznacza nic innego jak to, że ma on fabrycznie wbudowany modem 3G. W praktyce jest już przygotowany do tego, aby bezproblemowo połączyć się z siecią komórkową. Najłatwiej zaopatrzyć się u któregoś z operatorów w kartę SIM, umieścić ją w odpowiednim miejscu w tablecie i już będzie można przeglądać różne strony internetowe. Prawda, że łatwe?

Inaczej ma się sprawa, gdy producent określi swój sprzęt jako „3G Ready”. Będzie to oznaczało, że aby połączyć się z jakąkolwiek siecią komórkową potrzebny będzie zewnętrzny modem, który podłącza się przez gniazdo USB. Trzeba mieć to uwadze, ponieważ może okazać się, że akurat model modemu, który posiadamy nie będzie dobrze współpracował z naszym tabletem. Nie istnieje żadna gwarancja, że nasz modem zostanie wykryty, ponieważ producent mógł w ogóle nie posiadać sterowników do danego modelu.

Jaki tablet z 3G wybrać?

Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na to, czy spełnia nasze określone wymagania. Jest to o tyle istotne, że to my będziemy z niego korzystać i to my musimy być z niego zadowoleni.

Jeśli przede wszystkim chcemy korzystać na tablecie z internetu, to dobrze jest kupić model o dość pokaźnych wymiarach, gdzie wszystko będzie przejrzyście widoczne. Świetne w tym celu są tablety o dużej przekątnej. Na przykład tablet 10 cali ma wymiary ok. 255x160x8,5 mm. Będzie on zdecydowanie najlepszy do tego, by swobodnie móc przeglądać strony internetowe bez ciągłego ich powiększania.

Budżet, który chcemy przeznaczyć na zakup tabletu z 3G też nie jest bez znaczenia. Ich ceny zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na kilku tysiącach. Jednak naprawdę warto na początek poszukać opinii i recenzji o interesujących nas produktach. To, że tablet będzie bardzo drogi nie oznacza bowiem, że nie będzie miał żadnych mankamentów. Po co więc w takiej sytuacji przepłacać za coś, co nie będzie pełniło swoich podstawowych funkcji.

Co najważniejsze coraz trudniej jest producentom konkurować pod względem ulepszania sprzętów, ponieważ po dynamicznym rozwoju nastąpił lekki zastój w tej materii. Nie istnieje już znaczna możliwość zwiększania ilości rdzeni czy rozdzielczości, dlatego musieli oni postawić na jakość i dobre wykonanie. Oczywiście najwięksi producenci nadal nie mają sobie równych, ale i sprzęt innych zaczyna spełniać coraz lepsze standardy.

Kiedy liczy się energooszczędność

To parametr, na który wiele osób zwraca uwagę. Nikomu nie chce się ciągle ładować sprzętu i denerwować, że po krótkim użytkowaniu już nie ma prawie całej baterii. Co ciekawe zakup tabletu z 3G sprawi, że potrzeba ładowania urządzenia nie będzie nikomu spędzała snu z powiek.

Fabrycznie zamontowany moduł 3G jest zdecydowanie dużo bardziej energooszczędny aniżeli podłączany modem. Dzięki temu można korzystać z tabletu dużo dłużej i nie martwić się, że wyłączy się w najmniej spodziewanym momencie. Ma to też znaczenie, ponieważ taki tablet może mieć zamontowany dość słaby akumulator, a i tak dłużej popracuje niż ten z lepszym, ale nie posiadającym wbudowanego 3G.

Nie bez znaczenie jest też oczywiście wygoda użytkowania. Znacznie przyjemniej pracuje się na sprzęcie, z którego nie zwisa po bokach żaden kabel. Ponadto ważna jest obudowa samego urządzenia. Warto wybierać te modele, które nie są lakierowane. Raz, że obudowa nie będzie się rysowała, dwa, że nie będzie się ślizgała w dłoniach.

Ranking 5 najlepszych modeli z 3G


Jaki tablet z 3G? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *