Jaki tablet do 1500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

1500 zł to kwota, za którą możemy kupić już bardzo wydajnego u użytecznego tabletu. Biorąc pod uwagę urządzenia oferowane na rynku w tej cenie są to tablety z dolnego poziomu najwyższej półki cenowej. Wybierać możemy spośród wielu modeli dlatego poniżej kilka informacji dotyczących tego, na co zwracać uwagę w trakcie wyboru.

 Jednoczęściowy czy hybrydowy?

Jednym z podstawowych pytań przy wyborze tabletu jest jego konstrukcja. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy tradycyjnym rozwiązaniem czyli samym ekranem dotykowym a modelami hybrydowymi składającymi się z tabletu i dodatkowo podłączanej klawiatury, która zmienia funkcjonalność urządzenia i upodabnia go do ultrabooka.

System operacyjny i oprogramowanie

Na rynku spotkać można tablety z trzema podstawowymi systemami operacyjnymi.
• Pierwszym z nich jest stosowany w produktach Apple iOS. Jest to system bardzo zamknięty i stosunkowo mało popularny (poza użytkownikami wspomnianego producenta).
Android to najpopularniejszy system występujący aktualnie na urządzeniach mobilnych. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna a społeczność androida bardzo pomocna w rozwiązywaniu potencjalnych problemów. Ponadto istnieją tysiące aplikacji, które potrafią zmienić tablet pod preferencje konkretnego użytkownika.
Windows mobile – to idealne rozwiązanie dla osób, które przyzwyczaiły się do kafelków znanych z Windowsa 8 i jego nowszych wersji. Zwiększa się również ilość dostępnych na ten system aplikacji.
Który system wybrać? To pytanie uzależnione jest od preferencji każdego użytkownika. Dla osób ceniących prostotę i możliwość personalizacji idealnym rozwiązaniem będą tablety z Androidem. Osoby przyzwyczajone do kafelków powinny zdecydować się na mobilnego Windowsa, natomiast osoby preferujące produkty z nadgryzionym jabłkiem będą zmuszone wykorzystywać iOS-a.

Specyfikacja techniczna

 W tabletuch z opisywanej półki cenowej odnajdziemy sprzęt, który nie odbiega znacznie od najdroższych modeli. Poniżej kilka informacji na jakie parametry techniczne zwracać uwagę i czym się kierować w trakcie wyboru.

Procesor i pamięć

W tabletuch za 1500 zł możemy śmiało wyszukiwać modele, które wyposażone zostały w procesory ośmiordzeniowe. Bardzo popularne są układy takich producentów jak Intel Qualcomm lub Rockchip. Są to procesory bardzo stabilne i cechujące się wysoką wydajnością.
W przypadku pamięci RAM im więcej tym lepiej. Model kosztujące do 1500 zł mogą posiadać zarówno 2, 4 jak i 8 GB. Najlepiej wybierać te z większą ilością pamięci co przyczyni się do płynniejszego uruchamiania i działania aplikacji.
Poza pamięcią operacyjną należy zwracać uwagę na dostępną pamięć masową, na której zapisujemy swoje pliki i aplikacje. W tabletuch 10 calowych dostępne są 3 rodzaje nośników danych:
HDD – przestarzała technologia, która odchodzi w zapomnienie
SSD – szybkie dyski twarde potrafiące zapisać coraz większe ilości danych
Pamięć flash – trwałe nośniki o dużej pojemności, które są jednak wolniejsze od rozwiązań zastosowanych w dyskach SSD

Obudowa

Tablety posiadające ekrany o przekątnej 10 cali mogą osiągać rozmiary:
• szerokość 240-260
• wysokość 150-170
• grubość 7-10mm.
Ich waga może natomiast osiągnąć nawet jeden kilogram.
Obudowy w modelach z tej półki cenowej są wykonane ze wzmocnionego tworzywa, których chroni urządzenie w przypadku upadków. Występują także modele wykonane z aluminium. Chroniony jest również ekran, który przysłania szkło Gorilla Glass. W trakcie wyboru warto zwrócić uwagę na stopień ochrony przed pyłem i zalaniem. Określany jest w skali IP. Im wyższe cyfry znajdują się przy skrócie IP tym większy stopień ochrony posiada urządzenie.

Jaki tablet 10 cali dla domu?

Wybierając tablet 10 calowy do domu warto zwrócić uwagę na rodzaj pamięci masowej. Jeżeli zależy nam na dużej pojemności to powinniśmy wybrać urządzenie z HDD. W przypadku wymagania wydajności idealny będzie dysk SSD. Pamięć flash jest natomiast kompromisem pomiędzy powyższymi rozwiązaniami. Procesor powinien natomiast posiadać przynajmniej 4 rdzenie a 8 rdzeniowy byłby najlepszy. Warto również sprawdzić jak długo urządzenie jest w stanie pracować na baterii, chociaż w przypadku tabletu do domu ma to mniejsze znaczenie niż w przypadku urządzeń przeznaczonych dla biznesu.

Polecane tablety do 1500 zł


Jaki tablet do 1500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.5 (70%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *