Jaki tablet do 1000 zł? Top 5 najlepszych tabletów!

Tablety 10 calowe są urządzeniami, które sprawdzają się zarówno w trakcie korzystania w domu, do oglądania filmów, słuchania muzyki, przeglądania internetu czy grania w gry. Są również bardzo dobrym rozwiązaniem do zastosowań biznesowych. Duży wyświetlacz pozwala na prezentację danych dzięki czemu można kontrahentom przedstawiać analizy i zestawienia przygotowane na tablecie. Jak zatem przygotować się do zakupu i na co zwracać uwagę wybierając tablet 10 calowy?

Ranking 5 tabletów do 1000 zł

Ranking 5 tabletów do 1000 zł

Parametry techniczne

W tym aspekcie sprawdza się zasada „im więcej, tym lepiej”. Dotyczy to zarówno ilości rdzeni procesora, pamięci RAM oraz pamięci wewnętrznej. W urządzeniach do 1000 złotych możemy znaleźć tablety z procesorami przynajmniej 4-ro rdzeniowymi. Wraz z dostępną pamięcią RAM minimum 1GB procesor pozwoli na płynne działanie systemu zainstalowanego na urządzeniu oraz uruchamianych aplikacji. W przypadku pamięci wewnętrznej wiele zależy od tego do czego będzie nam potrzebny tablet. Jeżeli będziemy wykonywać nim zdjęcia, kręcić filmy, magazynować pliki to warto rozejrzeć się za urządzeniem z jak największą wbudowaną pamięcią lub możliwością zwiększenia pojemności za pomocą dodatkowych kart.

Łączność i dodatkowe akcesoria

Tablety jako urządzenia mobilne bez łączności z internetem są niczym, dlatego tak ważne jest żeby posiadały przynajmniej bezprzewodową kartę sieciową (Wi-Fi). Najlepszym rozwiązaniem są jednak urządzenia, które posiadają dodatkowo modem 3G lub LTE. Ten sposób łączności sprawdzi się idealnie w trakcie podróży i w miejscach, w których nie ma możliwości połączenia z bezprzewodową siecią.

Akcesoria dodatkowe to bardzo ważny element dzisiejszych urządzeń. Dzięki nim możemy zwiększyć funkcjonalność tabletu i komfort pracy. Warto zatem wybierać spośród takich urządzeń, do których możemy podłączyć klawiaturę, modem internetowy na USB (jeżeli nie jest wbudowany), zamontować dodatkową kartę pamięci w celu transferu plików lub zwiększenia pojemności pamięci.

System operacyjny i aplikacje

Najpopularniejszym aktualnie systemem jest bez wątpienia Android. Warto wybierać te urządzenia, które posiadają przynajmniej wersję 5.0 (najlepiej 6.0 lub wyżej). Dzięki temu większa ilość aplikacji będzie mogła być obsłużona przez urządzenie. Dostęp do dużej ilości programów na Androida jest bezpłatny. Płatne są tylko bardziej rozbudowane aplikacje, które stosuje się raczej w tabletuch biznesowych. Należy jednak zwrócić uwagę na to czy urządzenie posiada dostęp do sklepu Play. W niektórych urządzeniach no-name mogą się bowiem zdarzyć systemy, w których dostęp do aplikacji jest możliwy przez zamienniki sklepu. Jest to jednak rozwiązanie nie do końca bezpieczne i nie zapewniające takiej samej stabilności oraz ilości programów.

Jaki tablet do 1000 zł? Top 5 najlepszych tabletów!
3.6 (72%) 5 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *