Jaki tablet 10 cali? Top 5 najlepszych tabletów

Tablet to przyszłościowe urządzenie dla całej rodziny, którym coraz chętniej interesują się dzieci. Przedstawiamy najnowszy ranking tabletów 10 cali, po którego lekturze warto zwrócić uwagę na te mobilne sprzęty w sklepie internetowym i znaleźć coś na własną kieszeń.

Ranking tabletów 10 cali

Dlaczego warto mieć tablet 10 cali

Jeśli już zdecydowałeś się na zakup tabletu, rozsądnie wybierz odpowiedni model. Duża, dziesięciocalowa przekątna wyświetlacza umożliwia wykorzystywanie urządzenia nawet w podróży jako przenośnego komputera do pracy czy oglądania filmów. Umożliwi to dodatkowo solidny system i niezłe parametry techniczne, które stają się codziennością w tej klasie sprzętów.

Zastosowanie dziesięciocalowego tableta

Tablet 10 cali to wymarzona niania podróżna dla dzieci, zwłaszcza model dedykowany dzieciom w barwnych kolorach i z ciekawymi aplikacjami dodatkowymi. Coś dla siebie znajdą tu przedstawiciele klas ekonomicznej, standard oraz premium. To nieograniczone możliwości transportu zastępnika przenośnego komputera. Laptopy powoli stają się zbędne i nie ma potrzeby chodzenia z nimi wszędzie (a trochę ważą).

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego tableta

Jeżeli zdecydowałeś się już na zakup większego tableta, o przekątnej wyświetlacza przekraczającej 10 cali, przyjrzyj się jego pozostałym parametrom. Czołowy producent oraz promocyjna cena to nie wszystko. Ważne są również rozdzielczość wyświetlacza sprzętu, system operacyjny, na jakim pracuje, pamięć wewnętrzna (wbudowana) oraz RAM, a także modem.

Topowi producenci dużych tabletów w 2017

W 2017 roku wśród dziesięciocalowych tabletów królowały urządzenia następujących producentów: Lenovo, Huawei, Samsung, MODECOM, Kruger&Matz, Hewlett-Packard, Microsoft, Asus, All View, Acme czy Overmax. Ze sprzętów tych właśnie firm nasi klienci byli najbardziej zadowoleni w 2017 roku.

Rozdzielczość wyświetlacza tableta 10 cali

Jak wybrać rozdzielczość wyświetlacza tableta? Przy modelach, których wymiary przekraczają 10 cali warto postawić na rozdzielczość ekranu wynoszącą 1280 x 800. To w zupełności wystarczy, aby komfort i swoboda towarzyszyły nam podczas codziennej pracy i zabawy z urządzeniem. Umożliwi również świetną jakość obrazu, dobrze widzianego pod każdym kątem oraz intensywne, żywe kolory oglądanych na tablecie treści.

System operacyjny w tabletach 10 cali

Dziesięciocalowe tablety mogą pracować zarówno w systemie Windows, jak i Android. Wybór pomiędzy nimi dyktują indywidualne preferencje. Funkcjonalne Androidy są coraz popularniejsze, dostępne w przeróżnych cenach i klasach, a na urządzeniach można korzystać z darmowych aplikacji Google Play. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Natomiast Windowsa znamy już od szeregu lat i jesteśmy do pracy na nim przyzwyczajeni. Interfejs jest powszechnie stosowany, niezwykle intuicyjny, kompatybilny z pakietem biurowym Office’a i można go w dowolnej chwili zsynchronizować ze smartfonem (nawet pracującym na innym systemie).

Wbudowana pamięć (wewnętrzna) i pamięć RAM

Pamięć wewnętrzna, która w tabletach doskonale uzupełnia się z pamięcią RAM, odpowiada za trwałe przechowywanie danych, więc nie zostaną one utracone nawet w przypadku utraty zasilania. Zawsze planujmy jej pojemność na wyrost (z dużą „górką”), albowiem jej specyfika pozwala wykorzystać jedynie połowę wolnego miejsca do przechowywania plików. Duża ilość gromadzonych zdjęć i filmików nie powinna przykładowo znajdować się na 2 gigowej wbudowanej pamięci. Jeśli chodzi o pamięć RAM, 1 GB to niezbędne minimum w tablecie 10 cali. Gwarantuje to możliwość płynnego korzystania z urządzenia, bez nieprzyjemnie wieszającego się systemu przy wielu jednocześnie włączonych aplikacjach.

Modem w tablecie 10 cali

Wybór pomiędzy niepraktycznym WiFi a 3G bądź LTE jest prosty. WiFi to obecnie przeżytek, na etapie wyboru najlepszego tableta sprawdź więc, czy wyposażony został on w modem umożliwiający największy możliwy zasięg z bardzo szybkim transferem danych. Dodatkowo 3G i LTE oznaczają nieobciążoną sieć oraz niską awaryjność pracy z tego rodzaju urządzeniem.

Ranking tabletów 10 cali

Jaki tablet 10 cali? Top 5 najlepszych tabletów
4.75 (95%) 4 votes