Jaki soundbar do 1500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Nagłośnienie kin domowych, telewizorów, czy komputerów to nie tylko ogromny systemy kolumn lub niewielkie głośniki, które nie spełnią naszych oczekiwań. Producenci sprzętu audio oferują jeszcze jedno rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie mamy miejsca na spore kolumny, a małe głośniczki nas nie satysfakcjonują. Rozwiązaniem tym są soundbary.

W artykule skupimy się na soundbarach do 1500 złotych. Taka cena umożliwia nam kupno głośnika o bardzo dobrej jakości, które pozwolą nam w pełni wykorzystać potencjał naszych odtwarzaczy i zaoferują ostry jak brzytwa dźwięk. Podpowiemy, dlaczego warto zdecydować się na soundbar w podanej kwocie cenowej, jakie jest jego zastosowanie i budowa, na co zwrócić uwagę wybierając ten rodzaj sprzętu, a także, na jakie parametry możemy liczyć, wydając 1500 złotych na soundbar.

Dlaczego warto zdecydować się na soundbar do 1500 złotych?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, soundbary to kompromis między dobrej jakości dźwiękiem a wykorzystaniem przestrzeni. Idealnie nadają się do małych pomieszczeń, gdzie nie mamy miejsca na duże kolumny.

Soundbary oferują dźwięk bardzo dobrej jakości, a w cenie do 1500 złotych jesteśmy w stanie kupić jedne z lepszych głośników tego typu, który idealnie wkomponuje się we wnętrze. Soundbary są o wiele tańsze od zestawów kolumn, a dźwięk, który oferują stoi na podobnym poziomie. Dzięki temu mamy pewność, że nie przepłacamy za sprzęt.

Soundbary zwykle dopasowywane są designem do wyglądu telewizorów, dzięki czemu możemy przebierać między propozycjami, które stworzą integralną całość z posiadanym odbiornikiem TV.

Kwota do 1500 złotych pozwala nam na zakup świetnej jakości soundbaru, który zaoferuje nam doskonałe wrażenia dźwiękowe, a jego design urozmaici wnętrze salonu, sypialni lub dziennego pokoju.

soundbar do 1500 zł

Zastosowanie soundbarów

Soundbary świetnie nadają się do stworzenia kompaktowego zestawu kina domowego. Świetnie sprawdzą się podczas oglądania filmów, grania w gry, czy słuchana muzyki. Zwykle soundbary umieszczamy pod ekranem telewizora, co powoduje, że dźwięk dociera wprost do uszu użytkownika.

Soundbary składają się z kilku głośników zamkniętych w jednej, podłużnej obudowie. Wystarczy podpiąć soundbar do odtwarzacza za pomocą kabla HDMI, DisplayLink, czy bezprzewodowo przez moduł Bluetooth lub Wi-Fi, aby móc cieszyć się doskonałym dźwiękiem. Soundbary posiadają od 2 do 12 głośników, które dbają o odpowiednie wrażenia audio.

Mając do wydania 1500 złotych na soundbar możemy przebierać między najróżniejszymi propozycjami od czołowych producentów. Z łatwością dobierzemy sprzęt od firm: Thomson, Philips, LG, Samsung, Technisat, Sony i wielu innych.

Na co zwrócić uwagę wybierając soundbar do 1500 złotych?

Wybierając soundbar do podanej kwoty, warto zwrócić uwagę na kompatybilność urządzenia z posiadanym telewizorem lub odtwarzaczem. Poza tym sprawdźmy obsługiwane dekodery dźwięku przez soundbar oraz na dodatkową funkcjonalność. Oczywiście również decydującym czynnikiem jest design sprzętu.

Kompatybilność

Nie musimy wybierać soundbaru tego samego producenta, od którego posiadamy telewizor lub odtwarzacz. Warto jednak sprawdzić, czy sprzęt będzie kompatybilny pod kątem dekoderów dźwięku, jakie obsługuje telewizor lub odtwarzacz oraz posiada interfejsy, dzięki którym połączymy ze sobą urządzenia.

Dekodery dźwięku

Oczywiście im więcej, tym lepiej. Dobry soundbar do 1500 złotych powinien obsługiwać dekodery: Dolby Digital, DTS, Dolby True HD, DTS96/24, DTS HD Master Audio, Dolby ProLogic II.

Funkcjonalność

Niektóre soundbary posiadają odtwarzacze CD/DVD, tuner FM, czy możliwość podpięcia smartfona lub pendrive’a z muzyką. Wydając 1500 złotych, znajdziemy również urządzenia, które oferują możliwość strumieniowania muzyki do urządzenia z serwisów streamingowych, czy z urządzeń podłączonych do domowej sieci.

Design

Warto wybrać soundbar, który będzie współgrał z designem telewizora. Większość dostępnych na rynku soundbarów wykonywana jest w estetycznej, nowoczesnej stylistyce, o dosyć uniwersalnym wyglądzie. Mimo to warto dobrać sprzęt pasujący do wystroju pokoju.

Parametry soundbarów do 1500 złotych

Do najważniejszych parametrów soundbarów należą: moc głośników, liczba obsługiwanych kanałów, ilość głośników niskotonowych oraz obecność portów i interfejsów.

Moc

Im większa moc oferuje soundbar, tym głośniej będzie w stanie grać. W większości przypadków producenci podają łączną moc zestawu wyrażaną w Watach. Mając do dyspozycji 1500 złotych na zakup soundbaru, możemy liczyć na sprzęt odznaczający się mocą na poziomie od 50 do nawet 600 W.

Ilość kanałów

Ilość kanałów to inaczej ilość głośników zawartych w obudowie soundbaru. W cenie do 1500 złotych możemy znaleźć soundbary obsługujące kanały w konfiguracjach od 2.1 do 5.1. Pierwsza cyfra określa ilość głośników zwykłych, natomiast druga określa ilość głośników niskotonowych (subwooferów). W podanej kwocie możemy spotkać zestawy 3.1, 4.2 i 4.1.

Porty i interfejsy

Im więcej portów i interfejsów obsługuje soundbar, tym lepiej. W omawianej kwocie możemy liczyć na obecność portów USB, HDMI, DisplayLink, czy jack audio 3.5 mm. Poza tym soundbary mogą komunikować się bezprzewodowo za pomocą modułu Bluetooth i Wi-Fi.

Polecane soundbary do 1500 zł


Jaki soundbar do 1500 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
2.4 (48.33%) 12 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *