Jaki smartwach dla kobiety? Ranking 5 najlepszych modeli.

Smartwatch to inaczej inteligentny zegarek, którego celem jest monitorowanie aktywności ruchowej użytkownika i wyświetlanie powiadomień ze smartfona. Głównie ma za zadanie ułatwić życie jego posiadaczowi.

Większość producentów smartwatchy celowało ze swoimi produktami w męską grupę odbiorców. Wśród posiadaczy smartwatchy mężczyźni stanowią ponad 70%, natomiast kobiety to zaledwie połowa użytkowników opasek fitness.
smartwach dla dziewczyny
Trend ten obecnie się zmniejsza i na rynku pojawia się coraz więcej inteligentnych zegarków przeznaczonych jedynie dla kobiet lub tych z gatunku unisex. W artykule skupimy się na cechach, jakie powinien mieć kobiecy smartwatch.

Wielkość

Smartwatche są w najróżniejszych rozmiarach – od luksusowych sprzętów z ogromnymi wyświetlaczami, do tych subtelnych o minimalistycznym designie.

Kobiecy smartwatch powinien pasować do kobiecych nadgarstków, dlatego od razu należy skreślić duże i ciężkie zegarki. Noszenie ich nie będzie komfortowe, a ręka po całym dniu będzie zmęczona.

Proporcje i wymiary koperty smartwatcha to rzecz indywidualna, warto jednak wybrać taką, która wpasuje się do naszego stylu, bo głównie od niej zależy wygląd inteligentnego czasomierza.

Można przebierać między kwadratowymi, okrągłymi, prostokątnymi lub eliptycznymi kopertami. Kształt koperty nie determinuje jednak kształtu wyświetlacza. Często zdarza się tak, że mimo okrągłej koperty, wyświetlacz jest kwadratowy.

Kolor

Najpopularniejszym kolorem każdej elektroniki użytkowej jest oczywiście pasujący do wszystkiego czarny. Na drugim miejscu plasuje się kolor biały, który również bardzo dobrze wpasowuje się w niemal każdy styl.

Producenci inteligentnych zegarków stawiają również na inne kolory, tak, żeby maksymalnie spersonalizować urządzenie. Często jedno urządzenie występuje nawet w pięciu różnych wariantach kolorystycznych- czerwonym, zielonym, złotym, brązowym, czy różowym. Opcji jest bardzo wiele i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Pasek

Większość urządzeń wearables (gadżetów ubieralnych) sprzedawana jest z sylikonowymi opaskami. Jest to rozwiązanie przede wszystkim tanie i funkcjonalne. Sylikonowe opaski są również dosyć neutralne, jeśli chodzi o wpasowanie w konkretny styl ubioru. Nie oznacza to jednak, że będą pasować tak samo dobrze do dresu, jak do sukni wieczorowej.

Obecnie można również spotkać sprzęty ze skórzanymi paskami, metalowymi bransoletami, materiałowymi paskami, lub nawet sznurkami. W tym przypadku również istnieje wiele ciekawych opcji, między którymi można dowolnie przebierać.

smartwach dla kobiety wpis

Istotne jest to, czy producent użył w swoim zegarku uniwersalnych, 22-mm teleskopów, do których pasują standardowe paski z konwencjonalnych czasomierzy. Jeżeli tak, to wybór paska lub opaski staje się jeszcze bardziej niezależny. W przypadku, gdy producent ogranicza wybór do dedykowanych pasków, użytkownik najczęściej może wybrać spośród paru wariantów kolorystycznych tego samego paska.

Funkcje

Funkcjonalność smartwatchy w dużej mierze zależy od ich systemu operacyjnego. Na rynku istnieje cała masa urządzeń z systemem operacyjnym Android Wear, który pozwala na ściągnięcie dodatkowych aplikacji ze sklepu Google Play, o ile nasze urządzenie wyposażone jest w konkretne moduły i czujniki.

Poza Android Wear, równie popularny jest system Tizen tworzony przez firmę Samsung. Jest to hermetyczne środowisko, które nie jest kompatybilne z aplikacjami ze sklepu Google. Na system Tizen tworzone są jednak oddzielne, równie funkcjonalne aplikacje.

Niemal wszystkie smartwatche pozwalają na monitorowanie snu, spalonych kalorii, przebytego dystansu pieszo, rowerem, samochodem lub innym środkiem lokomocji. O ile wyposażone są w pulsometr, to zbadają nasze tętno podczas treningu lub będą je monitorować przez całą dobę.

Poza tym duża część inteligentnych zegarków ma funkcje namierzania smartfona oraz inteligentnego budzika, który określa płytką fazę snu i wybudza użytkownika właśnie wtedy. Dzięki temu z łóżka wstaje się łatwiej i przyjemniej.

zegarek dla kobiety

Smartwatche pokażą również powiadomienia ze smartfona – wszelkie notyfikacje z portali społecznościowych, wiadomości SMS, e-maile, informacje o połączeniach telefonicznych, o stanie baterii, wydarzenia z kalendarza. Powiadomienia w większości przypadków można dowolnie konfigurować i odhaczać to, co chcemy widzieć na ekranie smartwatcha.

Jeżeli sprzęt wyposażony jest w mikrofon i głośnik, wtedy z poziomu zegarka możemy również dzwonić i dobierać połączenia. Producenci postawili również na szybkie odpowiadanie na wiadomości SMS tak, żeby nie musieć sięgać po smartfon.

Ranking 5 najlepszych smartwatch dla kobiet


Jaki smartwach dla kobiety? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.2 (63.33%) 12 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

2 thoughts on “Jaki smartwach dla kobiety? Ranking 5 najlepszych modeli.

 • 23 marca 2016 at 15:56
  Permalink

  Czekam, aż Samsung usprawni swojego Tizena i dołoży trochę aplikacji. Wtedy od razu biorę Samsunga Gear S2 😀

  Reply
 • 23 marca 2016 at 16:56
  Permalink

  Czekam, aż Samsung usprawni swojego Tizena i dołoży trochę aplikacji. Wtedy od razu biorę Samsunga Gear S2 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *