Jaki smartfon HTC wybrać? Ranking najlepszych modeli.

Smartfony wypierają powoli klasyczne telefony komórkowe. Są to wielofunkcyjne urządzenia, które mogą przejąć zastosowanie komputera, aparatu fotograficznego, kamery, książki czy nawet telewizora. Charakteryzują się wysoką estetyką i jakością, a ich producenci prześcigają się w udoskonalaniu swoich produktów. W tym artykule skupimy się na smartfonach HTC i pomożemy Ci podjąć decyzję zakupową.

Dlaczego warto wybrać smartfon HTC?

Smartfony HTC od dawna cenione są za wysoką jakość wykonania, oryginalną stylistykę i nakładkę graficzną HTC Sense. Tajwański producent dba nawet o najdrobniejsze szczegóły swoich urządzeń. W związku z tym smartfony HTC wyróżniają się na tle innych produktów tego typu.

Zalety smartfonów HTC

Przy wyborze smartfona każdy użytkownik bierze pod uwagę inne kryteria. Postaramy się opisać poszczególne aspekty:

Możliwość korzystania z dwóch kart SIM w jednym urządzeniu (Dual SIM)

Ważna opcja dla posiadaczy dwóch niezależnych numerów telefonu (np. prywatnego i firmowego), dzięki niej nie są potrzebne dwa aparaty. Można także korzystać z kart dwóch niezależnych operatorów – w jednym gnieździe może znaleźć się karta z korzystnym pakietem minut jednego operatora, a w drugim – atrakcyjny pakiet internetowy innej firmy.

Przekątna ekranu

Przekątna ekranu powinna wynosić od 4 do 6 cali. Jest to kwestia indywidualna, gdyż niektóre osoby preferują mniejsze, bardziej poręczne wyświetlacze, a dla innych najważniejszy jest duży, czytelny ekran.

Wielkość matrycy aparatu głównego

Smartfony HTC wyposażone są w nowoczesne aparaty o wielkości matrycy od 12 do 20 megapikseli. Dzięki temu zdjęcia nimi wykonane są wysokiej jakości i robią na odbiorcy duże wrażenie.

Standard przesyłu danych LTE (4G)

smartfon HTC

Wiele modeli smartfonów HTC może pochwalić się najszybszym dostępnym transferem bez sztucznego ograniczania przesyłu danych (czyli ok. 50 Mb/s). Warto jednak pamiętać, że korzystając z LTE, nie można wykonywać rozmów telefonicznych (w tym celu należy przełączyć się na 3G lub inną sieć). Ponadto LTE może nie być dostępne na całym terenie kraju, warto to sprawdzić przed zakupem.

Klasa premium czy standard?

Wybór warunkowany jest przede wszystkim ceną. Smartfony klasy premium mogą kosztować od 1700 zł do nawet 2770 zł. Są to wysokiej jakości flagowe urządzenia posiadające m.in.: stabilizację obrazu w aparacie, całkowicie metalową obudowę, energooszczędny ekran Full HD, wyświetlacz AMOLED, nowoczesne głośniki, zaawansowany tryb personalizacji. W dodatku są niesamowicie wytrzymałe na wszelkiego rodzaju upadki, wstrząsy i skrajne temperatury.

Smartfony klasy standard zapewnią zwykłemu użytkownikowi równie niezwykłe atrakcje (wyświetlacz HD o wysokiej rozdzielczości, przednie głośniki ze wzmacniaczem i barwny design są standardem). Można je nabyć w cenie poniżej 1000 zł (z reguły ok. 700 zł).

Procesor

Aby sprawnie wyświetlać firmy i nowoczesne gry, potrzebny jest przynajmniej procesor czterordzeniowy z taktowaniem na poziomie powyżej 1,5 GHz.

Czy odpowiada mi system operacyjny Android?

Jest to ważne pytanie, ponieważ użytkownicy smartfonów dzielą się na miłośników Androida i Microsoft Windows, gdzieś pomiędzy nimi plasuje się iOS z grupką zagorzałych fanów. Android jest bardzo popularny, a przy tym intuicyjny i zintegrowany z usługami Google’a. Wady to np. niestabilność czy monitorowanie przez Google użytkownika smartfona. O gustach się nie dyskutuje, więc wybór należy do Ciebie.

Pamięć wewnętrzna

Im więcej pamięci, tym lepiej. Dzięki temu można zainstalować w smartfonie wiele użytecznych aplikacji. Smartfony klasy premium oferują nawet 32 GB pamięci, standardowe urządzenia od 6 GB do 16 GB. Zwróć uwagę, czy zainstalowany procesor będzie w stanie udźwignąć dużą pamięć.

Jeśli masz zamiar przechowywać w smartfonie zdjęcia, filmy, dokumenty czy utwory muzyczne, rozważ zakup zewnętrznej karty pamięci. Większość smartfonów HTC obsługuje karty MicroSD.

Pamięć operacyjna RAM

Im większa pamięć, tym bardziej „pamięciochłonne” aplikacje mogą zostać zainstalowane na smartfonie, a sam telefon dłużej będzie działał bez zarzutu. Rozsądnym wyborem są smartfony z pamięcią RAM na poziomie około 2 GB.

Łączenie sieciowe

Większość smarftonów HTC może łączyć się za pomocą NFC – standardu komunikacji podobnego do Bluetooth, jednak zużywającego o wiele mniej energii i niewymagającego parowania urządzeń. Z NFC możliwe są transakcje zbliżeniowe za pomocą smartfona. Technologie Wi-Fi oraz Bluetooth także są dostępne.

Rodzaj wyświetlacza i jego rozdzielczość

W smartfonach HTC najczęściej stosowany jest wyświetlacz Super LCD, który pobiera mniej energii, odbija mniej światła i dobrze się z niego korzysta na zewnątrz. Natomiast dzięki wysokiej rozdzielczości przeglądanie stron internetowych, czytanie e-booków, wyświetlanie profesjonalnych zdjęć czy granie w gry nie męczy wzroku. Pamiętaj, że im większa rozdzielczość, tym więcej energii zużywa Twój smartfon.

Polecane smartfony z HTC

Jaki smartfon HTC wybrać? Ranking najlepszych modeli.
4 (80%) 2 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *