Jaki smartfon do Pokemon GO? Polecane modele.

Pokemon Go podbija serca graczy na całym świecie. Fenomen gry możemy obserwować na całym globie, w tym w naszym rodzimym kraju, mimo że gra nie została jeszcze oficjalnie wydana. W artykule przybliżymy wymagania stawiane smartfonom, na którym zechcemy pobawić się w łowce i trenera Pokemonów.

Załóż wygodne buty, weź do ręki kompatybilny z grą telefon i ruszaj na zewnątrz łapać i trenować nowe pokemony!

Dlaczego warto wybrać smartfon w pełni kompatybilny z grą Pokemon Go?

Przede wszystkim, aby uniknąć frustracji. Co prawda, jeżeli po długich bataliach uda nam się zainstalować grę na sprzęcie nie do końca kompatybilnym, problemy mogą pojawić się podczas rozgrywki.

Co wtedy, gdy po parogodzinnej zabawie i zjeżdżeniu połowy miasta za Pokemonami okaże się, że telefon nagle w najmniej spodziewanym momencie odmówi nam posłuszeństwa? Gra jest niezwykle uzależniająca i dostarcza masę rozrywki, od której ciężko się oderwać. Warto więc przed rozpoczęciem zabawy wziąć ze sobą solidny smartfon, który spełnia wymagania systemowe oraz sprzętowe, a także posiada pojemny akumulator.

Z sytuacji skorzystają osoby, które i tak rozglądały się za nowym telefonem. Dzięki absolutnemu fenomenowi, jakim stała się gra Pokemon Go, w prosty sposób możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, kupując nowy smartfon.

Pokemon Go jak pobrać

Na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę wybierając smartfon do gry Pokemon Go?

System operacyjny

Przede wszystkim smartfon musi funkcjonować na systemie operacyjnym Android 4.4 i wyżej lub na iOS 8.0, lub wyżej. Niestety, jak to bywa z systemem Windows Phone, gra Pokemon Go, tak jak wiele innych gier i aplikacji, nie jest dostępna na smartfony Microsoftu.

Procesor

Gra Pokemon Go nie zadziała na procesorach Intela, w związku z czym, użytkownicy smartfonów lub tabletów firm ASUS i Dell nie będą mogli cieszyć się rozgrywką. Procesory, które poradzą sobie z grą Pokemon Go to układy bazujące na architekturze ARM. Na szczęście takimi procesorami może pochwalić się większość nowych smartfonów.

Połączenie internetowe

Pokemon Go do prawidłowego działania wymaga mocnego połączenia z internetem, a często będziemy podróżować po miejscach, gdzie nie uświadczymy hot-spotów z darmowym Wi-Fi. Rozwiązaniem tej bolączki, jest zaopatrzenie się w duży pakiet mobilnego internetu.

Odbiornik GPS

By gra wykrywała naszą pozycję, niezbędny jest smartfon z odbiornikiem GPS, który musi być stale włączony, bo gra była możliwa.

Pojemny akumulator

Pokemon Go nie zna słowa „umiar”. Przez stale włączony ekran, odbiornik GPS, moduł Wi-Fi lub LTE, bateria w smartfonie bardzo szybko się drenuje. Jeżeli nasz obecny lub wybrany specjalnie pod Pokemon Go smartfon nie posiada sporego akumulatora o pojemności równej bądź większej 4000- 5000 mAh, wtedy gra może skończyć się bardzo szybko.

Rozwiązaniem jest wybór smartfona charakteryzującego się możliwie dużym akumulatorem i/lub zaprzęgniecie do pomocy powerbanku. Podpięcie przenośnego banku energii zagwarantuje stałą dostawę energii elektrycznej, którą będziemy mogli spożytkować na łapanie kolejnych pokemonów.

Żyroskop i akcelerometr

Te dwa moduły są niezwykle przydatne podczas rozgrywki w Pokemon Go. Co prawda- możemy się bez nich obejść, jednak smartfon bez żyroskopu i akcelerometru nie będzie w stanie poprawnie nałożyć pokemona na obraz ekranu, ponieważ nie określi w którą stronę mamy skierowany swój smartfon.

Pokemon Go – garść porad

Jeżeli chcesz zmniejszyć drenaż akumulatora w smartfonie, a także pobieranie danych przez internetowy pakiet, pomyśl o wcześniejszym ściągnięciu map Google, a następnie używaj ich w trybie offline.

Ustawienie w aplikacji trybu oszczędzania energii również nieco zmniejszy apetyt gry Pokemon Go. Wtedy po odwróceniu smartfona ekranem do dołu, wyświetlacz nieco się przyciemni i będzie wibrował, gdy w okolicy pojawi się pokemon. Niestety po całkowitym zablokowaniu ekranu, gra się stopuje.

Polecane smartfony do Pokemon GO


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *