Jaki smartfon do internetu? Ranking 5 najlepszych modeli.

Internet mobilny przed erą smartfonów był słabo rozpowszechniony, ponieważ po pierwsze był drogi, a po drugie jego dostępność była mizerna. Dziś internet jest dostępny praktycznie w każdym miejscu, a koszt transferu danych jest bardzo niski.

Wielu może pomyśleć, że dobry smartfon do korzystania z internetu musi być drogi, a rzeczywistość jest zgoła odmienna. Już za 500 zł możemy wyposażyć się w telefon, który będzie posiadał moduł Wi-Fi, dzięki któremu całkowicie za darmo będziemy się mogli łączyć z internetem w miejscach publicznych np. na dworcu czy w galerii handlowej. Jak dobrze poszukamy znajdziemy telefon z 4G LTE, a wtedy surfować w internecie będziemy mogli w praktycznie każdym miejscu.

telefon do internetu

Dobrze, ale w takim razie jak nie ceną, to czym jeszcze kierować się przy wyborze smartfona do internetu? Na pewno istotny jest duży ekran, co najmniej 3,7 cala, gdyż taki wyświetlacz zapewni wysoki komfort korzystania z zasobów Sieci. Jak wspomniałem w poprzednim akapicie, ważnym elementem jest także technologia łączności. Do codziennego korzystaniu z internetu wystarczy w zupełności standard HSPA+ z transferem do 28 Mb/s, ale jeśli chcesz oglądać streamy lub filmiki na telefonie, to warto rozejrzeć się za urządzeniami wyposażonymi w standard LTE z transferem do 300 Mb/s. Jeśli często będziemy wykorzystywać sieć Wi-Fi, to zwróć uwagę czy w specyfikacji występuje litera „n” oznaczająca najszybszy transfer danych.

Nie wolno zapominać o innych podzespołach smartfona, takich jak wydajny procesor oraz duża ilość pamięci RAM. W końcu to te elementy mają decydujący wpływ na szybkie i gładkie przewijanie stron.

Ranking 5 smartfonów do internetu


Jaki smartfon do internetu? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.4 (68.89%) 9 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *