Jaki smartfon do 700 zł wybrać? Top 5 najlepszych telefonów!

W poniższym artykule przedstawiamy, czym kierować się przy wyborze idealnego smartfona do 700 złotych. Analizujemy podstawowe parametry, używając przystępnego języka i pomagamy dokonać przemyślanego zakupu.

Ranking smartfonów do 700 zł

MiejsceZdjęcieNazwa
1.Xiaomi Redmi 4A Xiaomi Redmi 4A
2.Huawei P8 Lite Dual SimHuawei P8 Lite Dual Sim
3.LG K10 LTE 16GB CzarnyLG K10 LTE 16GB Czarny (K420N)

Dlaczego warto kupić smartfon do 700 zł

 

Smartfon do 700 złotych o dobrych parametrach zastąpi aparat fotograficzny i tabletu. Umożliwi pracę na dokumentach i plikach tekstowych, instalację aplikacji typowo biznesowych, prowadzenie wideokonferencji, robienie zdjęć i kręcenie filmów dobrej jakości. Fani gier komputerowych również znajdą tu coś dla siebie. Część urządzeń może nawet zastępować uniwersalnego pilota do sprzętów domowych (te z oznaczeniem IR, IR Blaster, IrLED, Infrared, IrDA).

 

Zastosowanie smartfonów do 700 zł

 

Na etapie wyboru smartfona, dla siebie bądź na prezent, należy zastanowić się nad jego podstawowym przeznaczeniem. Parametry dobieramy zatem pod kątem zastosowania telefonu, zależnie od tego, czy będzie go używać biznesmen, fan gier czy dziecko. Coraz więcej urządzeń dostępnych na rynku jest również wodoodporna oraz pyłoodporna, co jest szczególnie podczas pracy z telefonem w wymagających środowiskach lub niektórych zawodach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartfona do 700 zł

 

Przy wyborze smartfona do 700 złotych warto przedewszystkich sprawdzić rozmiar i rozdzielczość wyświetlacza oraz zastosowany procesor. Przydadzą się również poręczne funkcje smartfona, takie jak Dual SIM oraz dużą wewnętrzna pamięć RAM.

 

Przekątna wyświetlacza/ekranu smartfona w calach

 

Rozmiar ekranu smartfona jest szczególnie istotny, gdy urządzenia używa się nie tylko do dzwonienia i wysyłania SMSów. Jego przeznaczenie biznesowe bądź stricte rozrywkowe pociąga za sobą konieczność posiadania większej przekątnej, lecz z tym związane jest znacząco wyższe zużycie baterii. Średnia wielkość wyświetlacza wynosi pomiędzy standardowym 5 a 5,5 cala.

 

Rozdzielczość ekranu smartfona

 

Z przekątną ekranu bezpośrednio związana jest jego rozdzielczość, która określa liczbę wyświetlanych na ekranie telefonu pikseli. Im jest ona wyższa (zarówno w pionie, jak i w poziomie), tym bardziej szczegółowy i ostry obraz na wyświetlaczu. Przy 5-calowych ekranach najlepiej sprawdzi się co najmniej 1080×1920 pikseli. W zupełności wystarczy to do kręcenia filmów w dobrej jakości, przeglądania zdjęć, a czcionki w dokumentach czy na stronach internetowych będą bardzo dobrze widoczne. Wyświetlacze większe niż 5 czy 6 cali posiadają niekiedy nawet aż 2160×3840 pikseli, co dużo mówi o stale rosnących możliwościach smartfonów.

 

Procesor smartfona

 

Zastosowany procesor wpływa na szybkość pracy urządzenia i jest niezwykle istotny. To układ integrujący zdecydowaną większość modułów w telefonie w jednym chipie. Jego prędkość rośnie wraz z zastosowaniem większej ilości rdzeni, ilością pamięci RAM oraz wyższym taktowaniem (podawanym w GHz, preferowane to minimum 1.2). Do standardowej obsługi telefonu, korzystania z internetu i odtwarzania filmików mogą już nie wystarczyć 2 rdzenie oraz 1 GB pamięci RAM. Zwróć na to uwagę przy wyborze smartfona do celów biznesowych, rozrywkowych oraz z przeznaczeniem do używania nawigacji.

 

Dual SIM (DS, Duo)

 

Dwie karty pamięci w obrębie jednego smartfona zdecydowanie poprawiają komfort życia – to przecież dwa telefony w jednym. Połączenie możliwości prowadzenia rozmów i pisania SMSów z dwóch różnych numerów, przykładowo służbowego i prywatnego, jest bardzo wygodne. Ale to nie wszystko: karty mogą pochodzić od różnych operatorów. Jeden z nich oferuje przykładowo darmowe połączenie z internetem świetnej jakości, a drugi pakiet darmowych minut. Inteligentny smartfon automatycznie wybiera, która karta jest używana do czego. Funkcja ta przyda się także podczas obsługi szybkiej sieci komórkowej 4G LTE, nie na każdym bowiem numerze można ją aktywować.

 

Pamięć RAM

 

Pamięć RAM jest bezpośrednio sprzężona z prędkością działania smartfona. To tam urządzenie przechowuje wyniki swojej pracy. Najpopularniejsze obecnie modele smartfonów do 700 złotych wyposażone są w 2, 4, a nawet 8 GB pamięci RAM, a często dany model jest dostępny w różnych wersjach. Parametr ten jest szczególnie istotny podczas przechowywania na telefonie dużej ilości filmików, zdjęć, plików roboczych i tekstowych.

Polecane smartfony do 700 zł


Jedna myśl na temat “Jaki smartfon do 700 zł wybrać? Top 5 najlepszych telefonów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *