Jaki rysik do iPada wybrać?

Jeszcze kilka lat temu rysiki do iPadów oraz innych mobilnych urządzeń wyposażonych w dotykowe ekrany, były zbędnym, często niepotrzebnym i omijanym gadżetem. Obecnie rysiki powoli wracają do łask. Powodem tego stanu rzeczy jest rozwój technologii, który usprawnia ich działanie i powoduje, że korzystanie z rysików zaczyna być wygodne i komfortowe.

W artykule skupimy się na rysikach do iPada. Podpowiemy, jakie może być ich zastosowanie, dlaczego warto wybrać rysiki do iPada, na co zwracać uwagę podczas kupna, a także jakimi parametrami powinny cechować się tego typu gadżety.

Zastosowanie rysika do iPada

Podstawowym zastosowaniem rysików do iPada jest poprawa komfortu obsługi urządzenia. Poza tym rysiki świetnie sprawdzają się do tworzenia cyfrowej grafiki, projektów, czy retuszu i właśnie na tych polach są najczęściej wykorzystywane. Dzięki rysikowi możemy również tworzyć cyfrowe podpisy, które wykorzystamy w dokumentach.

Zastosowanie jest naprawdę spore – od zwykłego bazgrania w podstawowych edytorach graficznych, do wykorzystywania ich w profesjonalnych pracach graficznych. Pewne jest jedno – rysiki dzięki zaawansowanej technologii i odchudzeniu ich gabarytów staje się świetnym narzędziem wskazującym, które znacząco odciąża przedramię i nadgarstek od napięć i zmęczenia spowodowanego długotrwałemu korzystaniu z myszki komputerowej.

Dlaczego warto wybrać rysik do iPada?

rysik do iPada

Głównym powodem jest wspomniany komfort, jaki niesie za sobą korzystanie z rysików. Dzięki ich wyważeniu, ergonomii i super przyjaznych dłoni gabarytach, możemy z nich korzystać przez naprawdę długi czas bez uczucia zmęczenia. Poza tym są to urządzenia, które potrafią wytrzymać nawet 26 godzin ciągłej pracy. Dzięki dużej energooszczędności ich ładowanie jest szybkie i rzadkie, co sprzyja wygodnemu użytkowaniu.

Kolejnym powodem, dla którego warto zainteresować się rysikami do iPada, jest wygodne użytkowanie sprzętu w zimie. Każdy z nas wie, jak korzysta się ze smartfonów i tabletów w zimie – każdorazowo musimy zdejmować rękawiczkę lub wyposażyć się w specjalne, przewodzące na koniuszkach palców rękawiczki. Dzięki rysikowi nie musimy martwić się o noszenie specjalnego ubioru, ani też ściągać ochrony dłoni na dużym mrozie.

Poza tym dochodzi aspekt utrzymania ekranu w czystości. Jedna sesja z tabletem kończy się tłustymi śladami lub innymi zanieczyszczeniami unoszącymi się na ekranie iPada. Poprzez korzystanie z urządzenia za pomocą rysika, zminimalizujemy ten problem i będziemy w stanie obsługiwać sprzęt, zachowując jego czystość.

Na co zwracać uwagę wybierając rysik do iPada?

Wybierając rysik do iPada, warto kierować się kilkoma ważnymi aspektami, które pozwolą nam dobrać urządzenie do osobistych preferencji oraz sprawić, że rysik stanie się dla nas nie tylko gadżetem, ale przede wszystkim użytecznym sprzętem poprawiającym komfort korzystania z iPada.

Zasilanie

Przede wszystkim sprawdźmy, jak długi czas pracy zaoferuje nam rysik. Niektóre z nich będą w stanie wytrzymać zaledwie kilka godzin, podczas gdy najlepsze pozwolą nam na ciągłą pracę przez blisko 30 godzin. Wszystko zależy nie tylko od źródła zasilania, ale również od użytych modułów i ich wersji – przykładowo moduł Bluetooth Low Energy znacząco obniża drenaż baterii w porównaniu do starszej, nieenergooszczędnej wersji.

Końcówki

Większość rysików do iPada wyposażona będzie w jedną końcówkę. Na rynku jednak będziemy mogli spotkać różnorodne rysiki z zestawami różnych końcówek, które przyczynią się do lepszego dopasowania rysika do charakteru pracy na tablecie.

Waga i gabaryty

Rysik nie może być ani zbyt mały, ani zbyt duży. Wszystko zależy osobistych preferencji, jednak waga rysika powinna oscylować w granicach 15 – 30 gramów, a jego wysokość na poziomie około 100 – 170 mm.

Dodatkowe funkcje

Sprawdźmy, czy rysik posiada funkcyjne przyciski, dzięki którym będziemy mogli lepiej nawigować po tablecie lub zmieniać opcje związane z pracą rysika. Poza tym możemy spotkać się z różnymi praktycznymi rozwiązaniami, takimi jak przechodzenie w tryb czuwania po 3 minutach bezczynności, co wpływa na znaczne ograniczenie poboru energii elektrycznej.

Polecane rysiki do iPada

Jaki rysik do iPada wybrać?
3.8 (76%) 5 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *