Jaki router z częstotliwością 5 GHz? Ranking 5 najlepszych modeli.

Coraz częściej możemy się spotkać z informacją, że jakieś urządzenie pracuje w częstotliwości 5 GHz, co to jednak tak w ogóle oznacza? Czy warto jest zainwestować w sprzęt, który obsłuży częstotliwość 5 GHz, zamiast dobrze znanego i wciąż popularnego 5 GHz?

Trzeba sobie zdać sprawę, że częstotliwość 2.4 GHz należy do tych najbardziej zatłoczonych, a to ze względu na fakt, iż bardzo dużo urządzeń pracuje właśnie w tym paśmie. Nie tylko smartfony, tablety czy laptopy, ale również drzwi garażowe, niańki elektroniczne i wiele więcej.

router 5 ghz

Przeciwieństwem jest pasmo 5 GHz, które jest stosunkowo nowe i za jego pomocą przesyła się duże pakiety danych, co jest jak łatwo się domyślić idealnym rozwiązaniem w przypadku tabletów, smartfonów oraz komputerów. Oprócz tego częstotliwość ta jest mniej narażona na konflikty z różnymi sieciami, co w szczególności jest dobre, gdy mieszkamy w bloku i jesteśmy narażeni na zakłócenia powodowane przez inne urządzenia pracujące w okolicy.

Jednakże wadą częstotliwości 5 GHz jest fakt, iż działa ona na dość krótkim dystansie. W porównaniu do 2.4 GHz, która radzi sobie bez większych problemów z fizycznymi przeszkodami, tak dla nowocześniejszego standardu bariera nie do przeskoczenia może się okazać zwykła ściana. Warto jest o tym pamiętać przy wyborze tego routera z częstotliwością 5 GHz i najlepiej używa się go w stosunkowo pustych pomieszczeniach.

Ranking 5 najlepszych routerów 5 GHz

Jaki router z częstotliwością 5 GHz? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *