Jaki radioodtwarzacz do domu? Ranking 5 najlepszych modeli.

Wybór domowego radioodtwarzacza może przysporzyć sporo problemów. Rynek pełen jest najróżniejszych radioodtwarzaczy, które kuszą wyglądem, ceną lub specyfikacją, przez co nieobeznanemu użytkownikowi ciężko wybrać coś dla siebie.

W artykule podpowiemy, jakie zastosowanie może mieć radioodtwarzacz do domu, dlaczego warto sprawić sobie taki sprzęt, na co zwrócić uwagę wybierając radio oraz jakimi parametrami powinien odznaczać się solidny radioodtwarzacz.

Zastosowanie

Funkcjonalność radioodtwarzaczy różni się w zależności od zaimplementowanej technologii. Właściwie wszystkie sprzęty będą odbierać fale radiowe i odtwarzać płyty CD i DVD. Nie każde urządzenie natomiast będzie mogło pochwalić się portem USB, wyjściem AUX do odtwarzania muzyki z telefonu, czy obecnością łączności Bluetooth.

radioodtwarzacz do domu

Domowy radioodtwarzacz może być doskonałym urządzeniem muzycznym. Dzięki swojej mobilności, odpowiedniej jakości dźwięku i funkcjonalności może odgrywać rolę radia, odtwarzacza płyt CD i DVD, czy przenośnego głośnika do telefonu. O ile istnieje możliwość zasilania na akumulatorki lub baterie, domowy radioodtwarzacz możemy wziąć ze sobą na piknik, czy biwak.

Dlaczego warto kupić radioodtwarzacz?

Warto mieć w domu mobilne urządzenie do odtwarzania muzyki z najróżniejszych źródeł. Radioodtwarzacze są funkcjonalnymi urządzeniami, które dzięki swojemu designowi mogą stać się doskonałą ozdobą pomieszczenia.

Ceny radioodtwarzaczy nie są tak wysokie ,jak parę lat temu. By móc cieszyć się wysoką kulturą pracy, dobrą jakością odtwarzanej muzyki i ładnym designem, wcale nie musimy wydawać małej fortuny. Solidne radioodtwarzacze z pewnością nie zrujnują domowego budżetu, a mogą doskonale urozmaicić domową atmosferę.

Na co zwrócić uwagę wybierając radioodtwarzacz?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na sposób zasilania sprzętu. Niektóre urządzenia mogą być zasilane jedynie z gniazdek sieciowych, podczas gdy inne mogą czerpać energię jedynie z baterii lub akumulatorków. Przed kupnem należy określić, w jaki sposób zamierzamy używać radioodtwarzacza – czy zamierzamy zabierać go na różnego rodzaju eskapady, czy wolimy zostawić urządzenie w domu.

Kolejną ważną kwestią jest funkcjonalność urządzenia. Obecność czytnika płyt i tunera to standard. Jeżeli chcemy słuchać muzyki z innych źródeł, sprawdźmy, czy radioodbiornik posiada wyjście AUX lub port USB, dzięki którym puścimy ulubione utwory wprost z urządzenia mobilnego lub pendrive’a.

Przydatne okazują się narzędzia ulepszające dźwięk wydobywany ze sprzętu. Warto postawić na korektor muzyczny, podbicie basu, czy takie funkcje jak losowe odtwarzanie lub pętlę. Zwróćmy uwagę na odtwarzane pliki muzyczne. Większość dobrych radioodtwarzaczy radzi sobie z plikami WAV, MP3 i WMA.

Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowy pilot, który zwiększa komfort obsługi sprzętu. Dzięki takiemu usprawnieniu słuchanie muzyki z radioodtwarzacza będzie jeszcze przyjemniejsze. Większość nowoczesnych radioodtwarzaczy posiada cyfrowe strojenie z pamięcią stacji, dzięki czemu odejdzie nam konieczność ręcznego ustawiania ulubionych stacji.

Parametry radioodtwarzaczy

Jednym z ważniejszych parametrów jest ilość oraz moc głośników. Im większa, tym radioodtwarzacz będzie grał głośniej. Wiąże się to jednak z większym poborem mocy. Standardową mocą głośników w radioodbiornikach zasilanych z sieci jest 12 Watów. W przypadku urządzeń mobilnych zasilanych na baterie zwykle głośniki odznaczają się mocą na poziomie 2 Watów.

W zależności od sposobu użytkowania sprzętu sprawdźmy jego wagę. O ile radioodbiorniki zasilane z sieci elektrycznej nie będą regularnie przenoszone, o tyle w przypadku mobilnych urządzeń, dodatkowe kilogramy mogą robić różnicę. Mobilny radioodbiornik zwykle nie powinien ważyć więcej niż 4-5 Kg.

radioodtwarzacz do domu zestawienie

Sprawdźmy rodzaj radia – czy jest ono cyfrowe z automatycznym strojeniem, czy analogowe, które należy samodzielnie stroić. Warto wybrać technologię cyfrową, która jest nieco prostsza w obsłudze.

Określmy również użyte technologie oraz porty. Obecność korektora muzycznego, czy programatora czasowego wyłączenia znacznie podniesie komfort użytkowania sprzętu. Obecnie takie porty jak USB i wyjście słuchawkowe powinny być standardem. Czasem można spotkać również radioodbiorniki wyposażone w stacje dokujące do smartfonów.

Ranking 5 radioodtwarzaczy do domu


Jaki radioodtwarzacz do domu? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.5 (70%) 6 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *