Jaki projektor krótkoogniskowy? Ranking 5 najlepszych modeli.

Projektor krótkoogniskowy (szerokokątny) to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, których właściwe umiejscowienie tego urządzenia mogłoby być problem. Dowiedz się więcej o projektorach typu Short Throw.

Aby uzyskać odpowiednio duży rozmiar obrazu korzystając ze standardowego projektora należy go odpowiednio oddalić od powierzchni, na którą będziemy rzutować. W przypadku, gdy mamy do czynienia z niewielką salą konferencyjna, wykładową lub po prostu chcemy zorganizować sobie kino domowe w małej sypialni, odpowiednie usytuowanie projektora może stać się problemem. W takich przypadkach na przeciw wychodzi technologia krótkiego rzutu. Dodatkową zaletą, która z pewnością będzie liczyć się w przypadku zastosowań biznesowych, jest brak obaw, że światło projektora będzie razić w oczy prelegenta.

Tą kategorie urządzeń można dodatkowo podzielić na dwie podkategorie:

  • projektory krótkoogniskowe – są to projektory, które pozwalają wyświetlić obraz z bardzo bliskiej odległości od rzutowanej powierzchni; nawet do 1,5 m
  • projektory ultrakrótkoogniskowe – odległość projektora od ściany może wynosić zaledwie kilka – kilkanaście centymetrów

Krótkie i ultrakrótkie projektory typu Short Throw są powszechnie stosowane:

  • w salach szkolnych i wykładowych,
  • w małych salach konferencyjnych,
  • do stworzenia kina domowego,
  • na różnego typu wystawach,
  • do reklamowania produktów.

Spośród projektorów najpopularniejszych producentów, takich jak Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy 5 propozycji projektorów krótkoogniskowych. Poniższe zestawienie porównuje je pod względem najważniejszych informacji. Sprawdź zestawienie pięciu projektorów Short Throw!

Polecane projektory krótkoogniskowe

Jaki projektor krótkoogniskowy? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.25 4