Jaki projektor kieszonkowy? Ranking 5 najlepszych modeli.

Projektor często kojarzony jest z większym urządzeniem, który musimy zamontować w konkretnym miejscu i podpiąć do niezliczonej ilości kabli by mógł normalnie działać. Jednak do wyboru mamy też wersje kieszonkowe, czyli niezwykle poręczne projektory w rozmiarach idealnie sprzyjających podróżowaniu.

Projektory kieszonkowe, czyli tzw. projektory pico pozwalają na projekcję prezentacji, filmów, zdjęć i różnego rodzaju dokumentów elektronicznych na każdej powierzchni, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób podróżujących służbowo. Są także wygodnym rozwiązaniem dla każdego, kto ceni w urządzeniach mobilność. Bardzo często wszelkie treści multimedialne możemy przesłać do urządzenia bezprzewodowo, prosto z innego przenośnego medium, takiego jak smartfon, czy tablet. Większość projektorów kieszonkowych posiada co najmniej 1GB wbudowanej pamięci, oraz slot na kartę SD.

Cechą wyróżniającą projektory pico jest oczywiście ich kompaktowy rozmiar. Wielkością często dorównują dzisiejszym telefonom komórkowym, dzięki czemu z łatwością można je schować do kieszeni. Do wyboru mamy modele o zróżnicowanych kształtach i wymiarach. Ich szerokość i długość mieści się zazwyczaj w zakresie 6 – 15cm, natomiast wysokość to 2 – 4cm.

Niewielkie rozmiary stanowią też jednak pewne ograniczenia. Projektory kieszonkowe są zwykle zasilane bateriami, a co za tym idzie, ich czas pracy jest mocno ograniczony. Nie możemy się także spodziewać po nich bardzo jasnego obrazu. Jasność większości z nich nie przekracza 300 lumenów, co oznacza, że chcąc cieszyć się wyraźnym obrazem, musimy znajdować się w dość ciemnym pomieszczeniu, bądź wyświetlać obraz bardzo blisko. Posiadają też mniejszą rozdzielczość niż zwykłe modele. Najczęściej spotykane standardy to 854×480, 800×600, 640×360, ale także 1280×800.

Projektory pico zwykle wyposażone są w obsługę dźwięku. W niektórych modelach jest to zwykłe wyjście audio, natomiast inne posiadają wbudowane niewielkie głośniki. Ta druga opcja wiąże się co prawda ze zwiększeniem rozmiarów urządzenia i skróceniem pracy baterii, jednak może zaoszczędzić potrzeby transportu dodatkowych głośników.

Spośród projektorów najpopularniejszych producentów, takich jak Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy pięć najpopularniejszych urządzeń. Poniższe zestawienie porównuje je pod względem najważniejszych informacji.
Sprawdź zestawienie pięciu najpopularniejszych projektorów!

Ranking 5 projektorów kieszonkowych


Jaki projektor kieszonkowy? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.8 (76%) 5 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *