Jaki projektor Full HD do domu i biura? Top 5 najlepszych projektorów!

Rozdzielczość to niezwykle istotna kwestia w wyborze projektora. Im większa jej wartość, tym mniejszy jest pojedynczy piksel, a co za tym idzie, obraz staje się wyraźniejszy i bogatszy w szczegóły. Dlatego, aby zwiększyć swój komfort użytkowania warto nieco dopłacić i wybrać projektor o rozdzielczości Full HD.

Dlaczego warto wybrać projektor Full HD do domu?

Wybierając rozdzielczość projektora do kina domowego zwykle mamy do wyboru 720p (HD Ready) oraz 1080p (Full HD). Z jednej strony Full HD wiąże się z wyższą ceną, z drugiej wyświetla ponad dwa razy więcej pikseli (921 600 HD Ready / 2 073 600 Full HD). Co to oznacza? Rozdzielczość Full HD gwarantuje płynniejszy obraz, bez artefaktów i postrzępionych krawędzi. Jeśli zależy nam prawdziwych kinowych wrażeniach, zdecydowanie warto dopłacić.

Dlaczego warto wybrać projektor Full HD do biura?

Przyjmuje się, że wystarczająca rozdzielczość projektora do biura to SVGA lub XGA. Jednak może on służyć nie tylko do wyświetlania arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji PowerPoint, ale również do różnego rodzaju filmików. Warto wtedy pomyśleć o rozdzielczości Full HD, dzięki której będzie można poszerzyć możliwości wykorzystania urządzenia do wyświetlania filmów instruktażowych dla pracowników, lub prezentacji produktów dla potencjalnych klientów, a w rozdzielczości 1080p będą one w naprawdę dobrej jakości.

Poniższe zestawienie porównuje projektory pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli nie jesteś pewien, który producent jest najlepszy, spośród projektorów marek takich Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy te najczęściej kupowane.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych o rozdzielczości Full HD!

Ranking 5 projektorów Full HD


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *