Jaki projektor do oglądania meczów?

Projektor potrafi spotęgować sportowe emocje, niezależnie od tego, czy jest to mecz koszykówki, piłki nożnej czy siatkówki. Co więcej, duży obraz znacznie zwiększa komfort odbioru. Nie musimy martwić się, że zapraszając znajomych na wspólne oglądanie wydarzenia sportowego, trzeba będzie ich ciasno porozstawiać pod ekranem. Jednak przed zakupem projektora warto dowidzieć się, co należy brać pod uwagę.

Jasność

Niezwykle istotny czynnik, który należy brać pod uwagę wybierając odpowiedni projektor. Jego wartość należy dostosować do oświetlenia pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Na ogół większość meczy transmitowana jest wieczorem, dlatego jasność do 2000 lumenów powinna być wystarczająca. Podczas projekcji warto też pomyśleć o zasłonięciu okien i nie włączaniu dodatkowego światła.

Jednak w przypadku, gdy projektor będzie znajdował się w jasnym salonie i będziemy z niego korzystać nie tylko po zmroku, lepiej wybierać urządzenia o jasności minimum 2500 lumenów.

Rozdzielczość

Na rynku jest wiele projektorów o różnych rozdzielczościach. Do popularnych standardów należą SVGA i XGA, jednak aby zadbać o prawdziwe sportowe wrażenia, warto pomyśleć o rozdzielczości FullHD. Gwarantuje ona wysoki kontrast oraz zaawansowane przetwarzanie obrazu, przez co możemy mieć pewność, że każda emitowana transmisja będzie wysokiej jakości.

Żywotność lampy

Jest to szacowany czas, po jakim lampa projektora ulega zużyciu (zmniejszą swoją jasność o połowę). Wartość o tyle ważna, że wymiana lampy może wiązać się z niemałym wydatkiem. Warto zestawić tą wartość z ilością czasu z jaką projektor będzie eksploatowany.

Jeśli będzie to typowy projektor do oglądania meczy, czyli będzie uruchamiany jedynie podczas transmisji wybranych wydarzeń sportowych wystarczy lampa o mniejszej żywotności. Natomiast w przypadku, gdy chcemy z niego korzystać więcej – do częstych kinowych seansów, lub jako odbiornik TV – warto pomyśleć urządzeniu z większą wartością tego parametru.
Dla lepszego zobrazowania sytuacji załóżmy, że korzystamy z projektora 3 razy w tygodniu po 3 godziny. Przy przeciętnej żywotności projektora 2500 h, konieczność wymiany lampy będzie dopiero po około 5 latach.

 

Spośród projektorów najpopularniejszych producentów, takich jak Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy pięć najpopularniejszych urządzeń. Poniższe zestawienie porównuje je pod względem najważniejszych informacji.
Sprawdź zestawienie pięciu najpopularniejszych projektorów!

Ranking 5 projektorów do oglądania meczów


Jaki projektor do oglądania meczów?
3 (60%) 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *