Jaki projektor do kościoła? Ranking 5 najlepszych modeli.

Projektor to urządzenie, które znajduje zastosowanie nie tylko w domu, ale także w różnych instytucjach. Może również okazać się bardzo pomocny podczas prowadzenia nabożeństw w kościele. Dowiedz się jak dobrać odpowiednie urządzenie do warunków w świątyni.

Projektor w kościele jest najczęściej wykorzystywany do wyświetlania tekstów pieśni religijnych, dlatego tak ważne jest, by obraz miał dobry kontrast i był widoczny z każdego miejsca w świątyni. Oto kilka istotnych aspektów, które należy brać pod uwagę przy zakupie odpowiedniego projektora:

Jasność

Jest to chyba najistotniejsza cecha, która może zaważyć tu na jakości obrazu. Kościół to na ogół otwarta przestrzeń, ze strzelistymi oknami przez które wpada dużo światła słonecznego, dlatego należy tak dobrać liczbę lumenów, by wiązka światła z projektora nie została rozproszona przez oświetlenie otoczenia. W takich warunkach najlepiej brać pod uwagę projektory o przynajmniej 4500 lumenach. W niewielkich kościółkach lub kaplicach, które np. w oknach mają witraże można zaryzykować nieco mniejszą ilość lumenów.

Rozdzielczość

Do kościołów i domów modlitwy wystarczający będzie projektor o nie dużej rozdzielczości. Dobrym wyborem będzie standard XGA. Będzie sprawdzał się do wyświetlania tekstów piosenek i wersetów religijnych. Jest nieco lepszy od SVGA, który gwarantują niższą cenę jednak przy małych czcionkach może być widoczne rozmycie, co na dłuższą metę może stać się męczące dla widzów. Jeżeli projektor ma dodatkowo wyświetlać filmy, można zastanowić się nad rozdzielczością WXGA (1280 × 800), która pozwoli odtwarzać treści w 720p.

Ponadto…

Warto wcześniej zastanowić się gdzie urządzenie będzie zamontowane. Wybierając odpowiednie urządzenie należy zwrócić uwagę na wagę oraz zalecaną odległość od ekranu.

Spośród projektorów najpopularniejszych producentów, takich jak Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy pięć najpopularniejszych urządzeń. Poniższe zestawienie porównuje je pod względem najważniejszych informacji.
Sprawdź zestawienie pięciu najpopularniejszych projektorów!

Ranking 5 projektorów do kościoła


Sprawdź pełną ofertę popularnych projektorów na stronie morelenet

Jaki projektor do kościoła? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *