Jaki projektor do gier na PC i PS4? Top 5 najlepszych projektorów!

Projektor może być niezłą gratką gracza. Po podłączeniu do konsoli lub komputera pozwala wyświetlić obraz o wielkości, na którą nie pozwoliłby nawet największy monitor. Aby wybrać najlepszy projektor do gier, należy na pewno wziąć pod uwagę rozdzielczość, jasność, kontrast i szybkość odświeżania.

Rozdzielczość

O ile projektory typu SVGA i XGA dobrze sprawdzały się w klasie biznesowej, do gier będą niewystarczające. Dzisiejsze gry zachwycają niezwykle realną, filmową grafiką co jednak wiąże się z potrzebą zainwestowania w sprzęt o większej rozdzielczości. Aby uzyskać najlepszy obraz najlepiej zdecydować się na projektor o rozdzielczości Full HD (oczywiście można celować w jeszcze wyższą półkę urządzeń 4K).

Ranking projektorów do PC i PS4

MiejsceZdjęcieNazwa
1.NEC VE281X DLP XGANEC VE281X DLP XGA
2.Optoma HD141X DLP FullHDOptoma HD141X DLP FullHD
3.Overmax MULTIPIC 3.1Overmax MULTIPIC 3.1

Jasność

Wybierając jasność projektora warto mieć na uwadze dwie istotne kwestie: jak oświetlone jest pomieszczenie którym będzie się znajdował i jak duży obraz chcemy uzyskać.
Jeżeli do pokoju nie dociera dużo światła, lub można je ograniczyć (grube zasłony, żaluzje), wystarczy projektor o mniejszej ilości lumenów. W przeciwnym przypadku należy wybrać jaśniejsze urządzenie (co najmniej 2500 lumenów i więcej).

Po drugie im większy obraz , tym jaśniejszy projektor potrzeba, szczególnie w pomieszczeniach w których nie ma możliwości ograniczenia światła otoczenia.

Częstotliwość odświeżania

Jest to nieodzowna kwestia dotycząca nie tylko monitorów do gier, ale także projektorów. Zapewnia płynny obraz, co znacznie poprawia komfort użytkowania. Im wyższa wartość typ lepiej.

Kontrast

To kolejny parametr, na który warto zwracać uwagę, gdyż wiele gier ma bardzo bogaty zakres kolorów. Im wyższy kontrast tym więcej widocznych detali oraz bogatszy obraz.

Poniższe zestawienie porównuje projektory pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli nie jesteś pewien, który producent jest najlepszy, spośród projektorów marek takich Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy te najczęściej kupowane.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych projektorów do gier na PC i PS4!

Ranking 5 projektorów do gier na PC i PS4


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *