Jaki projektor do domu? Top 5 najlepszych projektorów!

Projektor może zapewnić niesamowite wrażenia kina domowego. Jednak zakup tego urządzenia to niemały wydatek, dlatego warto wcześniej upewnić się, co warto brać pod uwagę. Oto kilka przydatnych porad dotyczących wyboru projektora do domu.

Jasność

Niezależnie od jasności projektora najlepszy obraz można uzyskać w ciemnym pomieszczeniu. Jednak nie zawsze mamy możliwość kontrolowania światła. Nowy projektor powinien oferować świetny obraz przez cały dzień, a nie tylko podczas nocnych seansów. Dlatego jeżeli w pokoju nie ma zasłon lub żaluzji, które pozwoliłyby zmniejszyć dopływ światła, zaleca się wybór projektora o większej jasności.

Warto też zastanowić się jakie są nasze preferencje dotyczące wielkości obrazu. Może to wiązać się np. z ilością osób, które będą wraz z nami oglądać projekcje – im więcej osób, tym większy będzie potrzebny obraz, a co za tym idzie może okazać sie, że konieczne będzie odsunięcie projektora na większą odległość. Światło będzie mieć dłuższą drogę do pokonania i będzie bardziej rozproszone, przez co obraz może być ciemniejszy i mniej wyraźny.

Żywotność lampy

Jest to szacowany czas po jakim lampa projektora ulega zużyciu ( zmniejszą swoją jasność o połowę). Warto zestawić ten parametr z ilością czasu, jaką będziemy korzystać z projektora. Jeżeli tylko kilka razy w tygodniu do filmowych seansów – przy przeciętnej żywotności lampy będziemy mogli cieszyć się sprawnym urządzeniem nawet kilka lat. Natomiast, jeśli projektor ma służyć jako odbiornik TV, wtedy jego użyteczność może skrócić się do niewiele ponad roku.

Rozdzielczość

Im większa rozdzielczość tym mniejszy jest pojedynczy piksel, dzięki temu uzyskujemy dokładniejsze, bardziej bogaty w szczegóły obraz.

Kontrast

To kolejny parametr, na który warto zwracać uwagę, szczególnie, jeśli chodzi o projektor do kina domowego. Im wyższy kontrast tym więcej widocznych detali oraz bogatszy obraz.

Poniższe zestawienie porównuje projektory pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli nie jesteś pewien, który producent jest najlepszy, spośród projektorów marek takich Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy te najczęściej kupowane.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych do kina domowego!

Ranking 5 projektorów do domu


Jaki projektor do domu? Top 5 najlepszych projektorów!
3.1 (62.86%) 14 vote[s]

2 myśli na temat “Jaki projektor do domu? Top 5 najlepszych projektorów!

 • 28 kwietnia 2017 o 01:29
  Permalink

  Ciekawy artykuł. Zastanawiam się nad projektorem BenQ W1070+ DLP FullHD. A co z ekranami? Ostatnio wpadła mi fajna oferta ekranu do zabudowy vizart.

  Odpowiedz
 • 28 kwietnia 2017 o 01:29
  Permalink

  Ciekawy artykuł. Zastanawiam się nad projektorem BenQ W1070+ DLP FullHD. A co z ekranami? Ostatnio wpadła mi fajna oferta ekranu do zabudowy vizart.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *