Jaki projektor do biura i prezentacji? Ranking 5 modeli.

Projektor może być niezwykle przydatnym narzędziem biznesowym. Pozwala wyświetlać prezentacje produktu lub materiały na szkolenia pracowników. Co jednak należy brać pod uwagę by projekcja była wyraźna nawet w dużych salach konferencyjnych? Oto kilka pomocnych uwag.

Waga

Lepiej wybierać projektor o bardziej kompaktowych rozmiarach, dzięki czemu wygodniej go będzie przenosić. Może też okazać się, że urządzenie będzie przydatne w podróży służbowej, wtedy waga też będzie mieć znaczenie.

Rozdzielczość obrazu

Projektor do biura zwykle jest wykorzystywany do wyświetlania różnego typu materiałów, począwszy od prezentacji PowerPoint, przez arkusze kalkulacyjne, pliki Word i PDF, a także różnego typu dokumenty techniczne lub wewnętrzne. Projektor o niedużej rozdzielczości typu SVGA, gwarantują niższą cenę jednak przy małych czcionkach może być widoczne rozmycie, co na dłuższą metę może stać się męczące dla widzów. Dlatego warto dołożyć i wybrać urządzenie chociażby o standardzie XGA, pozwalające wyświetlić znacznie lepszy obraz.

Jasność

Im więcej światła jest w pomieszczeniu, tym więcej lumenów powinien mieć projektor. Przyjmuje się, że projektor biurowy powinien mieć co najmniej 2500 lumenów. Doradzamy też wybieranie urządzeń DLP, które są jaśniejsze i z lepszym kontrastem w porównaniu do projektorów typu LCD.

Poniższe zestawienie porównuje projektory pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli nie jesteś pewien, który producent jest najlepszy, spośród projektorów marek takich Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy te najczęściej kupowane.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych projektorów do biura i prezentacji!

Ranking 5 projektorów do biura i prezentacji

Jaki projektor do biura i prezentacji? Ranking 5 modeli.
5 1
  • Niebolek

    Polecam też zerknąć na Infocusa IN114x jak ktoś szuka projektora typowo do pracy. Ja przeleciałem cały internet, oglądałem dodatkowo kilka modeli w darkroomie i ostatecznie zdecydowałem się na właśnie tego infocusa. Bardzo jasno świeci, szybko można go skonfigurować pod każdym sprzęt a producent daje bardzo dobrą gwarancję. Polecam przed zakupem porównać tego infocusa z innymi na żywo. Bywa że inni producenci kłamią w kwestii lumenów.