Jaki projektor do baru? Ranking 5 najlepszych modeli.

Ponad stucalowy ekran może być idealną receptą ną ściągnięcie nowych klientów do baru. Wielkie sportowe imprezy, mecze, igrzyska, turnieje – dają sporo okazji by zorganizować wydarzenie, które ściągnie do lokalu sporo fanów sportu. Jednak wcześniej warto dowiedzieć się co należy brać pod uwagę podczas zakupu projektora do pubu.

Jasność

Niezwykle istotny czynnik, który należy brać pod uwagę wybierając odpowiedni projektor. Jego wartość należy dostosować do oświetlenia pomieszczenia, w którym będzie się znajdował. Często puby znajdują się w piwnicach kamienic, a ponadto zaczynają funkcjonować wraz z rozpoczęciem nocnego życia, dlatego jest w nich niewiele przytłumionego światła. W takiej sytuacji wystarczy urządzenie o mniejszej ilości lumenów. Jeżeli tego światła jest więcej, potrzebne będzie jaśniejsze urządzenie. Jednak zwykle projektory o wysokiej ilości lumenów są droższe niż ich odpowiedniki o niższym natężeniu strumienia świetlnego.

Aby projektor mógł dobrze sprawdzić się w pubie sugerujemy wybrać urządzenie o przynajmniej 3000 lumenach.

Rozdzielczość

Na rynku jest wiele projektorów o różnych rozdzielczościach. Do popularnych standardów należą SVGA i XGA, jednak, aby zadbać o prawdziwe sportowe wrażenia warto pomyśleć o rozdzielczości FullHD. Gwarantuje ona wysoki poziom szczegółów, dobry kontrast oraz zaawansowane przetwarzanie obrazu, przez co możemy mieć pewność, że każda emitowana transmisja – niezależnie czy to mecz, czy walka bokserska – będzie wysokiej jakości.

Żywotność lampy

Jest to szacowany czas, po jakim lampa projektora ulega zużyciu (zmniejsza swoją jasność o połowę). Jest o tyle ważna, że wymiana lampy może wiązać się z niemałym wydatkiem. Warto zestawić tą wartość z ilością czasu przez jaką projektor będzie eksploatowany. Jeśli będzie uruchamiany jedynie do transmisji wybranych wydarzeń sportowych wystarczy lampa o mniejszej żywotności, natomiast w przypadku, gdy będzie włączony przez wszystkie godziny otwarcia warto pomyśleć urządzeniu z większą wartością tego parametru.

Ponadto…

Jeżeli projektor będzie znajdował się w sali dla palących istnieje możliwość uszkodzenia lampy i skrócenia jej żywotności. Warto upewnić się czy urządzenie jest przystosowane do pracy w potencjalnie zapylonym środowisku. Ponadto gwarancja może nie obejmować tego typu uszkodzeń (szczególnie narażone są projektory wykorzystujące technologie LCD).

Spośród projektorów najpopularniejszych producentów, takich jak Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy pięć najpopularniejszych urządzeń. Poniższe zestawienie porównuje je pod względem najważniejszych informacji. Sprawdź zestawienie pięciu najpopularniejszych projektorów!

Ranking 5 projektorów do baru

Sprawdź pełną ofertę popularnych projektorów na stronie morelenet

Jaki projektor do baru? Ranking 5 najlepszych modeli.
5 (100%) 1 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *