Jaki projektor do 4000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Rynek projektorów jest bardzo bogaty, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu może wcale nie być takie proste. Dziś podpowiadamy, co warto brać pod uwagę by zakupione urządzenie spełniało wszystkie nasze wymagania.

 • Rozdzielczość obrazu – w tym przedziale cenowym mamy zwykle do czynienia ze standardami WXGA, XGA i FHD.
  Rozdzielczość XGA (1024×768) wyświetla obraz o proporcjach 4: 3; popularny format, zapewnia dobry stosunek, jakości do ceny.Rozdzielczość WXGA (1280×800) wyświetla obraz o proporcjach 16:10; panoramiczna rozdzielczość, szczególnie popularna w laptopach.

  Rozdzielczość FHD (1920×1080) wyświetla obraz o proporcjach 16:9; tak zwana rozdzielczość FullHD, znana również jako 1080p.

  W tej klasie cenowej mamy do wyboru urządzenia, które sprawdzą się dobrze zarówno w odtwrzaniu prezentacji jaki i filmów.
  Idealnym wyjściem jest projektor o takiej samej rozdzielczości jak ta w urządzeniu, z którego najczęściej będzie przesyłany obraz. Na przykład, jeżeli wyświetlacz naszego laptop ma rozdzielczość 1920×1080, wtedy najlepiej wybrać projektor FHD.

 • Jasność projektora mierzona jest w lumenach. Ten parametr pozwala odpowiednio dopasować jasność projektora do warunków otoczenia. W tej ofercie cenowej, można znaleźć urządzenia od 2500 do nawet 4000 lumenów. Są to wystarczające wartości by prowadzić sobie z pewną ilością dodatkowego światła. Dlatego z pewnością dobrze sprawdzą się nie tylko w warunkach domowych, jako odtwarzacz multimediów, ale także w biurze lub na sali lekcyjnej czy wykładowej
 • Żywotność lampy – szacowany czas, po jakim lampa projektora ulega zużyciu ( zmniejszą swoją jasność o połowę). Wartość o tyle ważna, że wymiana lampy może wiązać się z niemałym wydatkiem. Dla przykładu – korzystając z projektora średnio 4h dziennie, przy żywotności lampy równej 3000h – konieczność wymiany lampy będzie już po około 2 latach. Dlatego warto zestawić ten parametr z ilością czasu z jaką będziemy korzystać z projektora, jeśli tylko do seansów filmowych, kilka razy w tygodniu taka wartość powinna być wystarczająca, jeśli częściej – może warto zastanowić się o urządzeniu z większą żywotnością.
 • Kontrast – to kolejny parametr, na który warto zwracać uwagę, szczególnie, jeśli chodzi o projektor do kina domowego. Im wyższy kontrast tym więcej widocznych detali oraz bogatszy obraz.

Poniższe zestawienie porównuje projektory pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli nie jesteś pewien, który producent jest najlepszy, spośród projektorów marek takich Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy te najczęściej kupowane.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych projektorów do 4000 zł!

Ranking 5 projektorów do 4000 zł


Jaki projektor do 4000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
3.6 (72%) 5 votes

Bestsellery morele.net

Bestsellery sklep-presto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *