Jaki projektor do 3000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.

Rynek projektorów jest bardzo bogaty, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu może wcale nie być takie proste. Dziś podpowiadamy, co warto brać pod uwagę by zakupione urządzenie spełniało wszystkie nasze wymagania.

 • Rozdzielczość obrazu – w tym przedziale cenowym mamy zwykle do czynienia ze standardami WXGA, XGA i FHD.
  Rozdzielczość XGA (1024×768) wyświetla obraz o proporcjach 4: 3; popularny format, zapewnia dobry stosunek, jakości do ceny.Rozdzielczość WXGA (1280×800) wyświetla obraz o proporcjach 16:10; panoramiczna rozdzielczość, szczególnie popularna w laptopach.

  Rozdzielczość FHD (1920×1080) wyświetla obraz o proporcjach 16:9; tak zwana rozdzielczość FullHD, znana również jako 1080p.

  Na wybór ostatecznej rozdzielczości duży wpływa ma to, do jakich celów będziemy używać projektora. Mniejsza wartość będzie wystarczająca do prezentacji PowerPoint, jednak niekoniecznie tak dobrze sprawdzi sie do gier i filmów. Idealnym wyjściem jest projektor o takiej samej rozdzielczości jak ta w urządzeniu, z którego najczęściej będzie przesyłany obraz. Na przykład, jeżeli wyświetlacz naszego laptopa ma rozdzielczość 1920×1080, wtedy najlepiej wybrać projektor FHD.

 • Jasność projektora mierzona jest w lumenach. Jeśli chodzi o ten parametr tej kategorii cenowej mamy dużą różnorodność. W związku z wyższą ceną , w ofercie znaleźć możemy projektory o jasności z zakresu 3000- 4000 lumenów (a nawet wyższej), niedostępne w niższych kategoriach cenowych.
  Jest tu też sporo urządzeń posiada jasność z przedziału 2000-3000 lumenów. Jest to odpowiednia wartość, aby cieszyć się wyraźnym obrazem nawet w dużych pomieszczeniach, jak np. sala konferencyjna. Natomiast projektory o jasności poniżej 1000 lumenów, wystarczają do ciemnych pomieszczeń, gdzie obraz nie będzie rozmyty przez światło otoczenia.
 • Żywotność lampy – szacowany czas po jakim lampa projektora ulega zużyciu ( zmniejszą swoją jasność o połowę). Wartość o tyle ważna, że wymiana lampy może wiązać się z niemałym wydatkiem. W tym przedziale możemy spotkać projektory o bardzo dużej żywotności.
 • Kontrast – to kolejny parametr, na który warto zwracać uwagę, szczególnie, jeśli chodzi o projektor do kina domowego. Im wyższy kontrast tym więcej widocznych detali oraz bogatszy obraz.

Poniższe zestawienie porównuje projektory pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli nie jesteś pewien, który producent jest najlepszy, spośród projektorów marek takich Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy te najczęściej kupowane.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych projektorów do 3000 zł!

Ranking 5 projektorów do 3000 zł

Jaki projektor do 3000 zł? Ranking 5 najlepszych modeli.
3 2
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej