Jaki projektor do 2000 zł? Top 5 najlepszych projektorów!

Rynek projektorów jest bardzo bogaty, dlatego podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu może wcale nie być takie proste. Dziś podpowiadamy, co warto brać pod uwagę by zakupione urządzenie spełniało wszystkie nasze wymagania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektora do 2000 zł?

  • Rozdzielczość obrazu – w tym przedziale cenowym mamy zwykle do czynienia ze standardami WXGA i XGA.
    Rozdzielczość XGA (1024×768) wyświetla obraz o proporcjach 4: 3; popularny format, zapewnia dobry stosunek, jakości do ceny.
    Rozdzielczość WXGA (1280×800) wyświetla obraz o proporcjach 16:10; panoramiczna rozdzielczość, szczególnie popularna w laptopach.Na wybór ostatecznej rozdzielczości duży wpływa ma to, do jakich celów będziemy używać projektora. Mniejsza wartość będzie wystarczająca do prezentacji PowerPoint, jednak niekoniecznie tak dobrze sprawdzi sie do gier i filmów. Idealnym wyjściem jest projektor o takiej samej rozdzielczości jak ta w urządzeniu, z którego najczęściej będzie przesyłany obraz. Na przykład, jeżeli wyświetlacz naszego laptopa ma rozdzielczość 1024×768, wtedy najlepiej wybrać projektor XGA.
  • Jasność projektora mierzona jest w lumenach. W tej kategorii cenowej większość urządzeń posiada jasność z przedziału 2000-3000 lumenów. Jest to wystarczająca wartość, aby cieszyć się wyraźnym obrazem nawet w dużych pomieszczeniach, jak np. sala konferencyjna. Jest tu także kilka propozycji o jasności 500 lumenów, wystarczającej do ciemnych pomieszczeń, gdzie obraz nie będzie rozmyty przez światło otoczenia.
  • Żywotność lampy – szacowany czas po jakim lampa projektora ulega zużyciu ( zmniejszą swoją jasność o połowę). Wartość o tyle ważna, że wymiana lampy może wiązać się z niemałym wydatkiem.
  • Kontrast – to kolejny parametr, na który warto zwracać uwagę, szczególnie, jeśli chodzi o projektor do kina domowego. Im wyższy kontrast tym więcej widocznych detali oraz bogatszy obraz.

Poniższe zestawienie porównuje projektory pod względem najważniejszych informacji. Jeżeli nie jesteś pewien, który producent jest najlepszy, spośród projektorów marek takich Acer, BenQ, Optoma, NEC, Vivitek oraz Sony wybraliśmy te najczęściej kupowane.
Sprawdź ranking pięciu najpopularniejszych projektorów do 2000 zł!

Ranking 5 projektorów do 2000 zł


Jaki projektor do 2000 zł? Top 5 najlepszych projektorów!
3.6 (72.5%) 8 vote[s]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *