Jaki procesor do CS:GO? Który wybrać?

Czy zastanawialiście się jaki wybrać procesor do CS:GO? Tutaj postaramy się odpowiedzieć jaki wybrać procesor. Najlepszy procesor do CS:GO to taki który ma najlepszy stosunek ceny do wydajności.
intel_vs_amd

Jak wiadomo CS:GO głównie wykorzystuje moc procesora, więc należy się wyposażyć w porządny procesor. Na procesorach i5-2500k i wyższych możemy osiągnąć ponad 100kl./s. Osiągnięcie tak wysokich FPS pozwoli nam na idealnie płynną grę. Inaczej jest w przypadku starszych modeli np. i5-760 możemy uzyskać poniżej 100kl./s.. FPS’y na poziomie około 70-90kl./s. też zapewniają płynną grę, ale można się spodziewać spadków na mapach które posiadają więcej detali np. Aztec. Niestety seria Pentium nie gwarantuje najlepszej płynności w CS:GO, brak stabilnej ilości FPS. Sprawdźmy jak to wygląda u konkurencji AMD. Procesory z rodziny FX mają problem z uruchomieniem samej gry, wymagany najnowszy uefi. Kolejnym problemem z jakim zmagają się posiadacze AMD to przy przykładowym FX 8 rdzeniowym podkręconym do 5GHz nie potrafi utrzymać 100FPS. Jest to bardzo słaby wynik w porównaniu do Intela. Inaczej jest w przypadku serii Phenom II która nie gwarantuje wysokich FPS, ale zapewni stabilność bez nagłych spadków płynności.

Polecane procesory do Counter Strike: Global Offensive


Należy też pamiętać, że bez odpowiednich podzespołów takich jak karta graficzna, pamięć ram i oczywiście sam monitor nie odczujemy płynności gry. Warto zwrócić uwagę na monitor, bo w przypadku posiadanego 60Hz nie zobaczymy więcej niż 60klatek. Gotowa konfigurację znajdziesz >>tutaj<< , taki sprzęt pozwoli ci uruchomić Counter Strike Global Offensive w 200-250FPS. Warto zadbać też o porządny monitor, oto kilka propozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *