Jaki prezent na mikołajki dla dziecka?

Ogromna oferta sklepów oraz producentów sprzętu elektronicznego sprawia, że wybór ciekawego prezentu mikołajkowego dla dziecka nie powinien nastręczać wielu problemów, a jednak… Często z tego całego ogromu opcji nie jesteśmy w stanie wybrać. Przytłacza nas ilość różnorodnych produktów co roku i czujemy się bezradni wobec zbliżających się mikołajków.

W artykule doradzamy i podpowiadamy, jaki prezent mikołajkowy dla dziecka okaże się godną rozważenia propozycją. W tekście podamy kilka popularnych i chętnie wybieranych produktów.

Tablet

Tablet należy do grupy najdroższych prezentów mikołajkowych. Rodzice często decydują się na kupno dziecku tabletu z kilku istotnych względów. Po pierwsze oferuje taką samą, lub szerszą funkcjonalność co smartfon, a z powodu gabarytów, dziecko będzie używało go raczej wyłącznie w domu, co zminimalizuje ryzyko zgubienia, kradzieży lub nieszczęśliwego wypadku.

Tablety umożliwiają konsumowanie dowolnych multimedialnych treści, granie w gry, uruchamianie wielu rozrywkowych oraz edukacyjnych aplikacji, ale przede wszystkim – surfowanie po sieci. Tablet może okazać się świetnym uzupełnieniem lub substytutem komputera.

tablet

Obecność na rynku rozwiązań typu rugged, czyli ze wzmocnionymi obudowami, które ochronią urządzenie przed upadkami lub innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Sprzęty tego typu doskonale nadają się na prezent mikołajkowy dla młodszych dzieci.

W ramach prezentu polecamy rozejrzeć się za urządzeniami z przedziału cenowego oscylującego w granicy 500 – 1000 złotych. Kwoty te pozwolą na wybór solidnego urządzenia oferującego sporą funkcjonalność. Polecamy tablety firm: Samusung, Lenovo, Kruger&Matz, czy Xiaomi lub Modecom.

Klawiatura do gier

Klawiatura na mikołajkowy prezent dla dziecka również może okazać się świetnym wyborem. Stawiając na gamingowe konstrukcje z podświetleniem, mechanicznymi klawiszami, czy odpowiednim zestawem programowalnych przycisków sprawimy, że dziecko na pewno ucieszy się z prezentu.

Obecnie powstaje coraz więcej gamingowych klawiatur przeznaczonych dla graczy. Tego typu klawiaturę dostaniemy już za około 100 złotych, jednak solidną klawiaturę mechaniczną kupimy za około 300 złotych. Mechaniczne klawiatury to najwyższa klasa urządzeń tego typu. Oferują najlepszy komfort pisania oraz pancerną wręcz konstrukcję.

Większość gamingowych klawiatur słynie ze świetnego designu, który od razu zdradza przeznaczenie urządzenia. Dziecku na pewno spodobają się agresywne kształty, czy intensywne kolory podświetlenia połączone w zwartą i solidną konstrukcję. Polecanymi tańszymi klawiaturami gamingowymi mogą być urządzenia od firm Natec, Gigabyte, A4 Tech. Droższe klawiatury to np. Sharkoon, Razer lub Ozone.

Powerbank

Powerbank to ciekawy gadżet umożliwiający podładowanie smartfona, tabletu lub laptopa z dala od sieciowego gniazdka. Powerbanki, czyli banki energii są mobilnymi akumulatorkami oprawionymi w ciekawe stylistycznie i trwałe obudowy.

Możemy przebierać między urządzeniami o różnych pojemnościach oraz ilości portów. Warto zainteresować się powerbankami o pojemnościach od około 5000 mAh. Taka pojemność zagwarantuje możliwość przynajmniej dwukrotnego naładowania smartfona lub pojedynczego naładowania laptopa.

Dzięki noszeniu ze sobą powerbanku w plecaku, kieszeni kurtki lub w torbie, dziecko będzie mogło pozostać cały czas w kontakcie z rodzicami. Nie zaskoczy go rozładowanie telefonu lub nocowanie poza domem na kempingu, czy obozie.

Najtańsze godne polecenia powerbanki to koszt około 50 złotych. Podczas zakupu polecamy sprawdzić również prąd ładowania – im wyższy, tym urządzenie będzie w stanie szybciej ładować podłączane do niego sprzęty. Chwalonymi firmami na rynku, oferującymi powerbanki są: PQI, Omega, TP-Link.

Pendrive

Pendrive to klasyk wśród prezentów. O ile dziecko nie ma przenośnej pamięci, warto pomyśleć o takim mikołajkowym prezencie. Pendrive’y umożliwiają szybkie i komfortowe przenoszenie ulubionej muzyki, filmów, gier i innych plików z jednego urządzenia do drugiego. Niektóre z nich poza standardowym portem USB, posiadają dodatkowo microUSB lub miniUSB, dzięki którym podepniemy sprzęt do smartfona lub innego mobilnego urządzenia.

Odradzamy kupno pendrive’ów o pojemnościach mniejszych niż 8 GB. Mogą okazać się one za małe, a obecne ceny pendrive’ów sprawiają, że opłacalne stały się pamięci o pojemnościach 16 i 32 GB. Dobre przenośne pamięci kupimy u firm GoodRAM, Trancend, czy Kingston.

Polecane prezenty na mikołajki dla dziecka

Jaki prezent na mikołajki dla dziecka?
5 1
Gazetka Morele.net
Poznaj wyjątkowe ekspresy Nespresso, teraz w promocji do 100 złotych taniej